Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego mema, oto wyrok sądu w podobnej sprawie oraz przepis mówiący o tym że tajemnica stawki jest nielegalna

Dalej Sąd Rejonowy stwierdził, że stanowisko pozwanego, iż wynagrodzenie zostaje określone w aneksie na zasadzie porozumienia stron prowadzi do pozbawienia sensu całego systemu wynagradzania jaki został wprowadzony w 2008 r. i którego celem było powiązanie wynagrodzenia zasadniczego z oceną pracy pracownika. W tym zakresie Sąd Rejonowy powołał się na zeznania świadka R. K. (2), która z ramienia związku (...) uczestniczyła w przygotowaniu przedmiotowego Regulaminu, który wszedł w życie l czerwca 2008 r., a która potwierdziła, iż tworząc Regulamin strony przyjęły, iż ocena (...) będzie oceną decydującą o wysokości wynagrodzenia zasadniczego pracownika. Świadczyć o tym miał również, zdaniem tego Sądu, fakt, iż ocena ta została dokonana po raz pierwszy w 2008 r. i obejmowała rok 2007, była więc czasowo powiązana z wprowadzeniem nowego regulaminu wynagradzania.

W tej sytuacji Sąd Rejonowy zasądził na rzecz powoda dochodzą przez niego kwotę 29 201,03 zł brutto wraz z ustawowymi odsetkami, opierając się na niekwestionowanych wyliczeniach przedstawionych przy piśmie procesowym pełnomocnika pozwanego z dnia 30 maja 2011 r.

http://orzeczenia.lublin.so.gov.pl/content/$N/153005000004021_VIII_Pa_000104_2013_Uz_2016-03-09_001

Absurdalnie, w ocenie Sądu Najwyższego, brzmi bowiem twierdzenie, że pracodawca wprawdzie ocenia dobrze lub bardzo dobrze efektywność pracownika, ale nie uzależnia od niej uprawnień płacowych, choć się do tego zobowiązał w regulaminie wynagradzania.

----

Zignorować, mówić o swoich zarobkach i pozwać Janusza za zapisy które ingerują w Twoje dobra osobiste (jakim jest informacja o własnych zarobkach).

https://prawniklewandowska.pl/tajemnica-wynagrodzenia/

#pracbaza #pracait #korposwiat #pracaspawaczamnieprzeistacza #prawo #firma #januszebiznesu
Pobierz suqmadiq2ama - Nawiązując do tego mema, oto wyrok sądu w podobnej sprawie oraz przepi...
źródło: comment_1662353023G5Lb7eAbDlzDfZxqtVJhpZ.jpg
  • 152
@veiller: Wyślij im zapytanie dlaczego regulamin zawiera nielegalny zapis, taki przepis nie ma mocy prawnej i nie można z powodu jego złamania wyciągnąć żadnych konsekwencji wobec pracownika ale za to można popłynąć finansowo w sądzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@suqmadiq2ama: jako najmłodszy stażem na moim dziale mam najwyższą stawkę, bo przeszedłem z działu gdzie były wyższe. Uważam,że to chore i służy do szczucia ludzi na siebie. Uważam,że powinna być ta sama stawka dla robiących tą samą robotę, plus premie za umiejętności/ zaangażowanie, plus premia stażowa
@suqmadiq2ama: a jak to jest z dowiedzeniem się jakie są widełki na danym stanowisku? Przecież w regulaminie wynagradzania nie ma takich informacji zawartych.


@NCindex-15procent:

Regulamin wynagradzania powinien więc zawierać czynniki, od których uzależnione jest wypłacenie pracownikowi określonego wynagrodzenia. Stąd wynika prosta konkluzja, że w regulaminie wynagradzania muszą się znaleźć po pierwsze wysokość wynagrodzenia, a po drugie zasady przyznania pracownikowi właściwej stawki jego wynagrodzenia za wykonanie określonej pracy, pracując na konkretnym
@suqmadiq2ama: Ja sobie nieżycie jawności zarobków, ze względu na bezpieczeństwo. W ogłoszeniach o prace jasne, niech sobie widełki będą ale od moich danych finansowych wara. To moja sprawa i nikogo innego.


@IvanBarazniew: Pośmieją się a potem będą ci przynosić kanapki, nie stracisz
@suqmadiq2ama: To nawet w tak odmiennym ideowo kraju daleko na zachodzie, USA, w którym pomysł powszechnej opieki zdrowotnej jest uznawany za skrajny socjalizm, a pracodawca może zwolnić pracownika praktycznie na podstawie swojego widzimisię, zabranianie pracownikom dyskusji o wypłatach jest przestępstwem federalnym
Pośmieją się a potem będą ci przynosić kanapki, nie stracisz

@suqmadiq2ama: Oczywiście, że stracę bo uważam, że im mniej ludzie wiedzą na mój temat tym lepiej. Takie mam podejście i już. I jasne rozmawiać o pieniądzach można, jasność widełek w ofertach pracy jest ważna ale równie ważna jest ochrona prywatności.