Wpis z mikrobloga

Dawno już nie dodawałem żadnego znaleziska, więc postanowiłem coś wrzucić. Lubię trafiać do miejsc, w których czas się zatrzymał i gdzie prawie nikt nie zagląda. Jednym z takich miejsc, jest tajemniczy cmentarz rodu Dohnów, który znajduje się na uboczu małej wsi Markowo, w woj. warmińsko-mazurskim. Cmentarz jest ukryty głęboko w lesie, nie prowadzą do niego żadne drogowskazy i bez dokładnej lokalizacji na mapie trudno do niego dotrzeć. Składa się z kamiennego półokręgu, z grobowcami członków jednego z najpotężniejszych pruskich rodów zu Dohn. Na jednym z nagrobków znajduje wykuta ogromna swastyka wpisana w tarczę słoneczną, z której rozchodzą się promieniście świetliste smugi. To chyba najbardziej unikatowe miejsce, jakie w ostatnim czasie odwiedziłem.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Dawno już nie dodawałem żadnego znaleziska, więc postanowiłem coś wrzucić...

źródło: comment_1662312288mkKgVJ7dE77oO7ws6YH7Pp.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nightmeen: generalnie w Lubuskim jest bardzo dużo takich miejsc, mieliśmy na studiach (historia) profesora, który jarał się bardzo regionalizmem, potem był moim promotorem. Często nam właśnie pokazywał jakieś zdjęcia opuszczonych cmentarzy czy pałaców w środku lasów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@nightmeen: mega ciekawe i klimatyczne miejsce, plusik!
Blisko mojej wioski nad jeziorem było drzewo z tabliczką po Niemiecku, żołnierz Niemiecki się tam zabił z tęsknoty bądź odrzuconej miłości (są dwie wersje wśród miejscowych) ale drzewo wycięli i tyle po historii zostało.
  • Odpowiedz
@Tapirro: Mieszkam niedaleko, jest tutaj cała masa niemieckich cmentarzy w lesie i faktycznie w większości są strasznie rozszabrowane. Co ciekawe, na jednym z takowych ktoś co roku zapala znicz, nawet specjalnie tam chodzę w okolicach święta zmarłych ale nigdy nie udało mi się wypatrzyć kto to :)
  • Odpowiedz
Jakieś legendy o tym miejscu krążą wśród tubylców?


@Lu7yn: Podobno, gdy zostawisz na nagrobku tort z pryncypałków, o północy świeczki same się rozpalą.
  • Odpowiedz
@nightmeen: takie znaleziska napawają otuchą. Pokazują że nawet jak jesteś bogaty i potężny to gówno może po tobie zostać. Kilka kamulców w lesie po których zwierzęta chodzą i srają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz