Wpis z mikrobloga

Dawno już nie dodawałem żadnego znaleziska, więc postanowiłem coś wrzucić. Lubię trafiać do miejsc, w których czas się zatrzymał i gdzie prawie nikt nie zagląda. Jednym z takich miejsc, jest tajemniczy cmentarz rodu Dohnów, który znajduje się na uboczu małej wsi Markowo, w woj. warmińsko-mazurskim. Cmentarz jest ukryty głęboko w lesie, nie prowadzą do niego żadne drogowskazy i bez dokładnej lokalizacji na mapie trudno do niego dotrzeć. Składa się z kamiennego półokręgu, z grobowcami członków jednego z najpotężniejszych pruskich rodów zu Dohn. Na jednym z nagrobków znajduje wykuta ogromna swastyka wpisana w tarczę słoneczną, z której rozchodzą się promieniście świetliste smugi. To chyba najbardziej unikatowe miejsce, jakie w ostatnim czasie odwiedziłem.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Dawno już nie dodawałem żadnego znaleziska, więc postanowiłem coś wrzucić...

źródło: comment_1662312288mkKgVJ7dE77oO7ws6YH7Pp.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby być wołany do moich znalezisk odnośnie miejsc zatrzymanych w czasie, niech zaplusuje ten komentarz. Jeżeli już jesteś wołany, nie musisz plusować za każdym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz