Wpis z mikrobloga

@xlosdas: ale głupie są takie pytania. To samo można by zadać ludziom interesującym się innymi dziedzinami. Dlaczego ludzie oglądają filmy, seriale, słuchają danego gatunku muzycznego itp.
@dge22: Tak ,to jest to samo. Oglądanie na monitorze i nic nie robienie. Tylko ze gry komputerowe są lepsze do oglądania bo kibicujesz inteligencji a nie tężyźnie fizycznej.
@RomeluGutkovskis @xlosdas: sport to fajna rzecz nawet czasem do obejrzenia. Ja natomiast nie rozumiem zachwytu Polaków i popularności skoków narciarskich i siatkówki. Sportów o sporej barierze wejścia w postaci warunków fizycznych, miejsca zamieszkania (skoki), pomijam wątpliwą popularność. To taki tenis czy golf mają mniejszą barierę wejście (bo wystarczą $$), nie mówiąc już o sporcie masowym.
@spiegelglas:


Według Włodzimierza Szaranowicza, Adam Małysz zaczynał jako idol kryzysowy, który miał nas wprowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do Europy[1].

Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny, tak uzasadniał fenomen popularności skoczka z Wisły:

"Rozmiary zwycięstw Małysza graniczą z cudem. Wyskoczył nimi ponad wszystkie nasze nieszczęścia – zgryzoty przegrywających piłkarzy, brak spektakularnych sukcesów na olimpiadzie... Sen o Janku Muzykancie realizuje się w Adamie, skromnym chłopcu z Wisły. (...) Ludzie nie tylko grzeją się
@xlosdas: w piłce nożnej, koszykówce itd nie ma taktyki? Gdy oglądasz mecz topowej ligi do zakładasz, że wygrywa ta drużyna, która ma lepszych/silniejszych/szybszych xD piłkarzy?