Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi coś, czemu na okres moich lat nastoletnich i młodych na studiach (teraz jestem po 30) przypadł czas gdzie bardzo lubiłem wgryzać się w modyfikacje w telefonach, custom romy, poświęcanie tygodni żeby nauczyć się zrobić coś w nich nowego, customizacja itp. - a dzisiaj najchętniej miałbym na to tak #!$%@? jakby się tylko mogło dać? ;( Skręca mnie na samą myśl że trzeba by czytać przez godziny co tam ludzie powypisywali na forach, ściągać te programy itp. Chciałbym żeby zajęło to maks 30min, gdzie wcześniej nie liczyłem czasu. Chodzi mi o to że nic mi nie zostało po tych latach
#pytanie #rozwojosobisty #psychologia #wykop30plus #telefony #programowanie dla zasięgu
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
@interpenetrate: Z wiekiem człowiek bardziej zaczyna sobie cenić swój czas i wygodę. Dlatego wolisz np. zapłacić więcej i kupić telefon, który będzie niezawodny i sprawdzony niż wziąć jakiegoś chińczyka noname i próbować odtworzyć porównywalny stan za pomocą testowania kilkunastu custom romów. Wiesz, że w tym samym czasie "zmarnowanym" na szukanie i frustrację podczas prób jesteś w stanie zarobić więcej niż "zaoszczędziłeś".

Ja się tak wyleczyłem z bycia early adpoterem. Niech inni
Mirek mam identycznie! Kiedyś potrafiłem godzinami personalizować telefon tak że nawet belka powiadomień musiała mieć odpowiednią czcionkę i wielkość. A to że telefon się resetował co najmniej raz dziennie przez bugi w systemie to ch*j, ważne że zajebiście wyglądał ( ͡º ͜ʖ͡º) To samo z Windowsem, po miesiącu się zacina - no to cyk formacik xD. Teraz telefon i laptok ma poprostu płynnie działać i już, a
@interpenetrate: Kiedyś każdy mój telefon miał custom rom, roota itp. cuda, a teraz?
via iOS ¯_(ツ)_/¯

Ale nie uważam tego za stracony czas, poza korzyściami bezpośrednimi pomogło mi to poznać wszystko od środka i jakiś knowhow
@interpenetrate: A to nie jest normalne? Ja np. jako nastolatek to potrafiłem cały dzień spędzać na instalowaniu jakiejś nieoryginalnej gry, szukałem sposobów i instrukcji na wszystko na forach. Dziś bardziej sobie cenie mój czas niż kasę za grę. Tak samo z muzyka czy filmami. Place za to Spotify, bo lubię święty spokój. Ciesz się, ze się z tym ogarnales.
@interpenetrate: jeżeli teraz nie pracujesz np. w serwisie telefonów, to jest to wysiłek zbędny, i ten czas lepiej poświęcisz na coś innego
czy przynajmniej jesteś na bieżąco z tym czym się zajmujesz w pracy? bo jak tak to spoko
@interpenetrate: Ja się z tego wyleczyłem jak pojechałem pociągiem (z Warszawy do Pozania) na piwo z kolegami mając Xiaomi z wydawało mi się stabilnym custom romem a pod koniec trasy telefon sie wyłączył i nie chciał zbootować do systemu tylko ładował TWRP xD Nie miałem dokładnej informacji gdzie sie spotykamy, nie miałem przy sobie laptopa żeby postawić roma na nowo, byłem totalnie w dupie.