Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kuroszczur: nie czytałem wcześniej - można dopytać co to za względy ideowe że nie kupujesz w sklepach gdzie jest terminal?

I co zrobisz jak takich sklepów nie będzie już? (Terminale są już coraz bardziej dostępne za niewielkie pieniądze)?

Czy to kwestia tego że nie chcesz po prostu skarbówce dawać informacji że masz kasę bo masz ja nie do końca oficjalnie?

Tak pytam bez trollowania i złośliwości - z czystej ciekawości (nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartek555: kwestia akceptacji ryzyka i pewnie doswiadczen. Nie zdazylo mi się jeszcze żeby "karta" mi nie zadziałała ale terminal i owszem (raczej drobne sklepy jak piekarnia, poczta, lodziarnia).

Albo po prostu i tak mam zawsze w odwodzie kartę kredytową na nieprzewidziane sytuację typu "brak środków na koncie" więc to zabezpieczenie które mam już od lat i pokrywa przypadków "nie działa karta".

Dla mnie 500 zł w 1 banknocie pokrywa przypadek niedziałającego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BornToDie69: też nie czuje tego. Specjalnie kupiłem telefon z NFC i parę razy użyłem ale nie czuje tego benefitu jakiegoś.

Portfel i tak zawsze mam ze sobą, używając karty dane zostawiasz tylko sklepowi i obsługującemu karty, a dodając do tego telefon jeszcze google czy Apple wie o tobie gdzie co i ile płacisz.

Może to dobre dla kogoś kto w ogóle portfela nie nosi - wtedy rozumiem benefit.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rolnikt: jak próbuję zapłacić i widzę że się terminal zawiesił i po reboocie nie wychodzi poza ten ich splash screen to nawet nie wyklikasz na nim że chcesz płacić blikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuroszczur: za Wikipedia:

Charakterystyczną cechą agoryzmu w porównaniu z innymi odłamami anarchizmu rynkowego jest jego nacisk strategiczny na konieczność budowania alternatywnej, pokojowej instytucji rynkowej – szarej strefy.


Tak jak podejrzewałem, co? ;) 80% płacone w gotówce, szukasz sklepów gdzie przyjmują gotówki więc trochę strach przed US, co? ;)

Jak np samochod kupujesz albo mieszkanie (albo jak będziesz kupował jeżeli jeszcze tego nie robiłeś)?
Tak jak podejrzewałem, co? ;) 80% płacone w gotówce, szukasz sklepów gdzie przyjmują gotówki więc trochę strach przed US, co?


@dr-proktor: Co podejrzewałeś?

szukasz sklepów gdzie przyjmują gotówki więc trochę strach przed US, co?


Przecież sklepy mają obowiązek przyjmować płatność gotówką. Serio US monitoruje zakupy za 150 złotych?

Jak np samochod kupujesz albo mieszkanie (albo jak będziesz kupował jeżeli jeszcze tego nie robiłeś)?

Przecież, chłopie nie mieszkam w kanałach XD
@kuroszczur:

Tak jak podejrzewałem, co? ;) 80% płacone w gotówce, szukasz sklepów gdzie przyjmują gotówki więc trochę strach przed US, co?

@dr-proktor: Co podejrzewałeś?


Tam wyzej napisalem: "Czy to kwestia tego że nie chcesz po prostu skarbówce dawać informacji że masz kasę bo masz ja nie do końca oficjalnie?"

Przecież sklepy mają obowiązek przyjmować płatność gotówką. Serio US monitoruje zakupy za 150 złotych?

Jak np samochod kupujesz albo mieszkanie (albo
Czy to kwestia tego że nie chcesz po prostu skarbówce dawać informacji że masz kasę bo masz ja nie do końca oficjalnie?


@dr-proktor: Otrzymuję oficjalną zapłatę w gotówce

jest antykapitalistyczny

Nie jest. Tzn jeśli rozumiesz kapitalizm jaki jest w takiej formie jak dzisiaj - to fakt, ma wiele do zarzucenia, natomiast to czysta ekonomia wg austriackiej szkoły ekonomii, choć nie jest tak w tym kierunku nakręcona jak akap.

To wszystko tyczyło
@dr-proktor: Ja to jestem generalnie wzorowym obywatelem w porównaniu do niektórych branż, np. budowlanki XD. Oni się wożą takimi furami i mieszkają w takich domach, gdzie mój wygląda jak buda. No ale jak pisałem - wiele rzeczy potrafię zrobić sam (jeśli chodzi przede wszystkim o żywność, bo remonty i naprawy samochodów już tak lekko mi nie idą)