Wpis z mikrobloga

Przesiadłem się z #iphone xr na flagowego #android od samsunga. Notyfikacje przychodzą z lekkim opóźnieniem, ale przecież na androidzie mogę je o wiele bardziej skonfigurować. Face id działało jak złoto, a tutaj musze sie #!$%@?ć ze skanerem palców, który notabene gdy masz mokrą/spoconą rękę to nie zadziała. Pomijam kwestię że face id jest o wiele bardziej bezpieczne niż skan (części) palca. Niestabilne aplikacje w google play to norma, przez 2 lata z iphonem miałem jakieś pojedyncze crushy, a na androidzie już kilka w ciągu kilku dni. A tu menadżer haseł wyłączył się, a tu glovo nie mogło się wczytać. O konfiguracji alertów to nawet nie wspomnę, zaznaczysz że chcesz dźwięk i wibracje w danej aplikacji, myślisz że to wystarczy? Taki #!$%@?, każdy alert ma swoją katerogie, nawet jak zezwolisz na alerty i notyfikacje w aplikacji, to konkretny alert może mieć przykładowo wyłączone wibracje xD Brzmi w zasadzie nie tak źle, tyle że zachowanie nie jest konsystentne, po zainstalowaniu jednej aplikacji może ona mieć wyłączone wibracje w alertach, a druga aplikacja włączone od razu po instalacji, a trzecie może miec skonfigurowane wybudzanie ekranu przy alertach, kiedy reszta nie. Czy jest tu jakaś konsystencja? Ni #!$%@?, to jedynie widzimisię twórców aplikacji.
A słyszeliście o czymś takim jak adaptive battery? Android na podstawie waszego użytkowania telefonu przydziela aplikacje do konkretnych "typów", jeżeli przykładowo rzadko wchodzisz na maila zawodowego, to android wywali go do rzadko używanych i nie będziesz widział żadnych alertów xD iOS jest #!$%@? pod względem ograniczeń, nawet nie mogłem globalnego dns ustawić, czy nie było gestu do tyłu, ale takiej #!$%@? na flagowcach największego konkurenta apple to nie widziałem. Ja rozumiem że większość ludzi nawet nie zrozumie o czym pisze, ale android to nie jest dojrzały system, działa to #!$%@?.

#technologia
Pobierz RapIArbuzy - Przesiadłem się z #iphone xr na flagowego #android od samsunga. Notyfika...
źródło: comment_1662230856z8FWY3dVt98ioA36H4LOzx.jpg
  • 12
@Fraagles: po kilku recenzjach byłbym nie powiedział, każdy znajdzie coś zawsze.
Tak czy inaczej to wszystko o czym przeczytałem, to są rzeczy które w końcu się ogarnie jak się dłużej pouzywa systemu. To tak samo jak osoby które przechodzą z androida na ios i mówią, że jabłko to system dla debili, poniekąd mają rację, ale każdy kto dłużej tego systemu używa wypracuje sobie takie wzorce, że do pewnych rzeczy przywyknie, na
@RapIArbuzy: Właśnie nie wiem czemu samsung uważany jest za flagowego androida, może i ładne i drogie robią telefony, ale ich nakładka jest biedna, to już chińskie nakładki działają lepiej w budzetowcach. Chcesz prawdziwego androida to kupujesz pixela, kropka.
@BooB: Nie, nakładka samsunga to jedyna nakładka, która działa sensownie, jedynie może pixel jeszcze może się równać. Byle chińczyki nie pozwolą ci mieć włączonego nawet gps, bo przy optymalizacji baterii wyłączą ci go lub aplikacje działające w tle, pomimo że zaznaczysz aby tego nie robić xD
Druga kwestia, w jakim celu mam płacić za pixela który nie obsługuje volte, ani vowifi, nie wspominając nawet o 5g w Polsce?
@seanconnery: A
@RapIArbuzy: VoLTE już działa na pixelach, problem to 5g i wifi calling. Co do nakładki samsunga to właśnie tam się dzieją mega cuda pod maską, bo oni strasznie kombinują z ubijaniem różnych procesów w tle aby wydłużać działanie baterii, dlatego takie opóźnienia z powiadomieniami jakie mialem na s22 nie widziałem nawet na Chińczykach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BooB Opóźnienia nie wynikają z nakładki, tylko z priorytetów alertów, czego nie ma na ios. Jeżeli alert nie ma priorytetu high to nie wybudzi ci przykładowo telefonu, który leży na szafce. Druga kwestia to tak zwane Doze na androidzie, kiedy następuje restrykcja działania aplikacji w tle.