Wpis z mikrobloga

Jednym z powodów dlaczego jesteśmy tu gdzie jesteśmy jest apoteoza chłopskiego rozumu jaka ma miejsce w Polsce od wielu lat. Pod spodem wpisujcie swoje typy ludzi, którzy wynieśli chłopski "rozum" na ołtarze. Ja zacznę od proroka ciemnogrodu, aktywnego od lat sceptyka wszystkiego co mu akurat nie pasuje:
#polska #bekazprawakow
200Amra - Jednym z powodów dlaczego jesteśmy tu gdzie jesteśmy jest apoteoza chłopski...

źródło: comment_166220757027wo1HVR3mx2EPtQVje7vF.jpg

Pobierz
  • 236
@200Amra: wstydzisz się swojego chłopskiego pochodzenia chłopie?


@ZlyCzarodziejRumburak: Chłopski rozum nie ma nic wspólnego z pochodzeniem. Ci panowie wyżej używają na dodatek go w sposób cyniczny dla korzyści politycznych bądź finansowych. Robią wodę z mózgu Polakom, czasami narażając ich na niebezpieczeństwo, z powodów czysto partykularnych. Gardzę nimi bo niszczą Polskę na lata.
@200Amra: chłopski rozum to slogan określający prosty sposób rozumowania na zasadzie przyczyna skutek. Ziemkiewicz od lat prezentuje taką postawę i ja jestem jej zwolennikiem. Współczesny świat promuje nieudaczników, karierowiczów i lizusów, którzy wprowadzają debilne niuanse i ideologie gdzie tylko można, aby ukryć te swoje wady, które wymieniłem i walczą z zasadą chłopskiego rozumu uwypuklającą bezlitośnie bezsens wielu współczesnych sztucznych problemów. Idę o zakład, że nie jesteś w stanie na argumenty wygrać
@200Amra:
Najgorsze jest chyba w tym wszystkim to, jak skutecznie taki Ziemkiewicz jest w stanie ukrywać przed prostymi ludźmi swoje prostactwo, brak niewiedzy, a nawet braki w czymś tak podstawowym jak podstawowe zasady kulturalnego zachowania xD. Ziemkiewicz jest w gruncie rzeczy aktorem-przebierańcem, taki chłop jeżdzący po wsiach ze swoim cyrkiem, a jego popisowa sztuczką jest ubranie kontuszu, czapki z piórem, wzięcie w dłoń szabli i udawanie szlachcica.
@200Amra: ale daj przykłady wypowiedzi.
Wybitny ekspert od wszystkiego, tutaj na przykład od globalnego ocieplenia. Stwierdza co jest jego przyczyną. Gdy Rożek chciał z nim zrobić debatę ten się wycofał okrakiem. Ciekawe czemu?

No i już chyba nieśmiertelny Krzysztof "Masz na to jakieś badania? -ta fraza zaczyna paraliżować normalną dyskusję w obdarzonej inteligencją młodszej części społeczeństwa. Ludzie w wieku +-20 lat zaczynają pozować na znawców nauki,a zarazem przestają samodzielnie używać rozumu.
petarda - @200Amra: ale daj przykłady wypowiedzi. 
Wybitny ekspert od wszystkiego, t...

źródło: comment_16622136481wsSusNjhmGxiVeXc5fUDa.jpg

Pobierz