Wpis z mikrobloga

W ciągu 8 lat mojej pracy nigdy nie wziąłem L4 bezpodstawnie, żeby sobie posiedzieć w domu. Jedyne L4 jakie miałem to związane z chorobą. Kilku znajomych uważa, że jestem głupi nie wykorzystując pracodawcy i nie ciągnąc przynajmniej 1 L4 w ciągu roku jak to oni twierdząc "hehehe dodatkowy urlop".
Czy jestem głupi, czy to zwykła uczciwość względem pracodawcy?
#pracbaza #praca
  • 97
@Fookingalien: ja właśnie kombinuję jak by tu na dwa miesiace uciec na L4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale to wszystko zalezy od ciebie. Jak praca spoko i ludzie są spoko to chce sie pracować i nie ma po kombinować. Jak robota do dupy, mało płatna i warunki #!$%@? to idz se zrób przerwę
Te udawane L4 to nie tylko naciąganie pracodawcy ale też całego społeczeństwa i wszystkich, którzy składają się na ZUS.

jesteś uczciwy, gardzę takimi śmieciami którzy traktują l4 jako dodatkowy urlop. Przez takich są kontrole i pewnie będzie tego więcej


@Fookingalien: @MG78: @cucaracha

Dokładnie tak. Jesteś uczciwy i takim pozostań. W Polsce niestety mentalność Homo Sovieticus trzyma się mocno.
Ludzie się okłamują, są egoistami, i nie dbają o społeczeństwo, którego są
@zenon_z_chorzowa1: Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zasiłku chorobowego, jest on wypłacany przez ZUS. Nawet dość częsty dochodziło do takich sytuacji, że kobiety które planowały ciążę zwiększały sobie składki do bardzo wysokich rozmiarów aby później otrzymywać właśnie bardzo wysokie chorobowe.

Podczas pobierania zasiłku chorobowego nie tylko ZUS płaci przedsiębiorcy, ale przedsiębiorca za ten okres zwolniony jest z odprowadzania składek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fookingalien: To zależy. Ja mam zdanie takie pracodawca jest #!$%@? to można go tak samo traktować jak i on Ciebie. Jeśli nie to sytuacja odwrotna. Ale ogólnie uczciwość zawsze się ceni i nie jest to na pewno głupota.