Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem: juz pomijajac ze umowa ma ~50 stron to sa tam takie kwiatki
1. chca mnie fakturowac pewna sume za kwartal Z tytułu korzystania ze Sprzętu oraz
możliwość dostępu do Przestrzeni Biurowej

2. nie ma okresu wypowiedzenia, umowa jest na 6msc i jezeli nie rozwiaze jej najpozniej miesiac przed wygasnieciem to sie sama przedluza na kolejne 6msc
3. a juz w kolejnym pkt mozna ja rozwiazac kiedy sie chce za porozumieniem
@lew_archer: ja miałem w jednej koszt za sprzęt, ale to było 10 lat temu. Ten zapis o niekonkurencyjnosci jest jakiś z dupy bo brak jakichkolwiek konkretów o jakich firmach konkurujących mowa. Pytanie do prawnika czy taki zapis wogole jest wiążący. Ogólnie nie szedłbym w takie coś
@lew_archer: nigdy nie podpisuj umowy z nieodpłatnym zakazem konkurencji, szczególnie jeśli używają jakichś szerokich zwrotów jak branża itp. Od biedy jak wymienią kilku z ręki, których wiesz że i tak nigdy byś nie wziął to można przeboleć, ale pozostałe przypadki to patologia i nie podpisuj dopóki nie zgodzą się na płacenie za taki zakaz.
już drugi dzień z rzędu ktoś wrzuca jakieś dziwne zapisy z umowy. Ludzie jest rynek pracownika, po co podpisywac takie dziwne umowy które robią z was niewolników. Umowa na 50 stron i jeszcze masz płacić za biuro i sprzęt XD Idz do prawnika, niech ci przygotuje jakąś krótką umowę którą im przedstawisz, albo to podpiszą albo wypad.