Wpis z mikrobloga

  • 0
@Serghio wreszcie ktoś z sensem coś o tym napisał

A czy pis robi to, bo wybory i budżet się rozkleja? Owszem. Ale kasa się należy.
  • Odpowiedz
  • 0
@muchatse z żydami też jest problem, z jednej strony Skarb Państwa przejął de facto gruzy, z drugiej są jeszcze grunty, uważam że jeśli byłby spadkobierca (nie rząd Izraela), to należy się hajs za grunt chociażby, za budynek niech sobie od Niemców bierze albo z Compensy xD także mienie budynkowe wyśmiewam, ale roszczenia o grunty już nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Cernold reparacje były, są i będą, to że rząd PRL je odrzucił to jest skandal jakich mało

Nawet PiS miałby problem p--------e taki hajs.
  • Odpowiedz
@Trixie: Po części się zgadzam, ale uważam, że nawet jeśli nie mielibyśmy nic wskórać, to należy ciągle im o tym przypominać, Rosji i Niemcom.

@proceduralne: Akurat nie Ciebie pytałem, ale III Rzeczpospolita powinna być niejako spadkobiercą II Rzeczypospolitej, a nie PRL, w czasie, w którym byliśmy pod okupacją ZSRR.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Serghio:

>III Rzeczpospolita powinna być niejako spadkobiercą II Rzeczypospolitej, a nie PRL, w czasie, w którym byliśmy pod okupacją ZSRR.

To jest właśnie te prostaczkowe rozumienie realiów politycznych i prawnych o których mówiłem. Nie, PRL nigdy nie był pod okupacją ZSRR w rozumieniu prawa międzynarodowego. Fakt, że władze były satelickie wobec ZSRR nie jest równoznaczne z okupacją. Co więcej, PRL była uznanym na arenie międzynarodowej państwem z legalnym w oczach
  • Odpowiedz
@Logan00: Swoją drogą to przypomniała mi się sytuacja, w której na niemieckiej stacji benzynowej podczas podróży autostradą przez niemcy spytałem się pani kasjerki czy można płacić Blikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czy wzięła to za tani tekst na podryw xD

  • Odpowiedz
@Logan00: prawda jest taka że odszkodowanie w jakimś stopniu powinniśmy dostać a to że tego i tak nie dostaniemy i zostało to zrobione o kilkanaście lat za późno to co innego. Akurat było by na 15 emeryturę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz