Wpis z mikrobloga

@gendzi: Lepiej sie rozwijac. Wpakowac sie na magazyn, nawet za Niemiecka pensje, bez szans na rozwoj, jako robak bez jezyka, zdazysz zawsze.
Zwlaszcza ze kiedy poczujesz lepsza kase, nagle mozesz stracic pare lat.
  • Odpowiedz
@gendzi: Ja kiedyś wyleciałem w wieku 21 lat do USA na 4 lata i bardzo to sobie chwale. Teraz podchodzą pod 40 i mimo ze nie mam złej pracy to czasem żałuję ze więcej czasu nie zainwestowałem w naukę programowania np. W mojej opinii warto zainwestować ten czas w zawód z przyszłością. Nauczyć się czegoś co nie jest takie łatwe dla większości.

Bardzo doradzałbym zainwestować w rozwój, przemęczyć się te kilka
  • Odpowiedz
@gendzi: Ucz się. Zmarnować życie w pracy za minimalną możesz zawsze. Moze teraz jest słabo, ale jak wpakujesz trochę czasu w sensowne umiejętności to za dziesięć lat będziesz miał konkretne zarobki i możliwość dalszego rozwoju, w robocie fizycznej masz niski sufit i zero możliwości.
  • Odpowiedz
@gendzi: Wszystko będzie lepsze od #!$%@? na budowie. Tam jedyną perspektywą to ta w której lądujesz na OIT bo wszedłeś po pijaku na rusztowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może i będziesz zarabiać te szalone 2500 euro miesięcznie teraz ale nie warto uwierz mi. Jak wejdziesz do bagna to często na zawsze w nim pozostaniesz.
  • Odpowiedz
@NexciaK: Skoro twierdzisz, że zawsze można się wpakować do pracy fizycznej to tym bardziej zawsze jest czas na podnoszenie kwalifikacji. Potencjał intelektualny utrzymuje się znacznie dłużej niż potencjał do #!$%@?. Jeżeli wyjazd do pracy na magazyn miałby komuś pomóc wyjść z pułapki niskich oszczędności tak by po powrocie mógł zainwestować w edukację i własną działalność (zamiast dorabiania wieczorami w macu jako biedy student studiów dziennych) to warto poświęcić rok lub dwa.
  • Odpowiedz