Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Maffiozzo97: dobry Automatyk w Niemczech może dostać 40-50 euro na godzinę. To daje 30-40k brutto przy pracy 8h 5dni w tygodniu. Ale jeżeli to będziesz robił przez polską firmę zatrudniony na umowie o pracę to będzie ciężej, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ze się da - z sobotami i dietami
  • Odpowiedz
  • 2
@Maffiozzo97 żeby w polskiej firmie to nie słyszałem, ale pracując 60h tygodniowo pn-so w delegacji w Azji np. dla Finów to z grubsza można. Tylko od tych 20k odlicz jeszcze to co zjesz i przepijesz czyli jakieś 3k.b2b oczywiście.
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: @Mathas @Marval @sztz
Ależ bzdury opowiadacie! Programista PLC zatrudniony w polskiej firmie jak najbardziej może zarobić w delegacji 20k netto i nie musi być to nawet delegacja zagraniczna. Mało tego, da się tyle zarobić nawet bez delegacji, wystarczą nadgodziny w biurze. Niestety sporo ludzi rozumie automatykę jako uruchamianie automotivu, przez co potem głoszą różne brednie psujące rynek...
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: Bo w IT wciąż dużo łatwiej jest zarobić niż w automatyce, nawet jeśli warunki automatyków ostatnio znacznie się poprawiły. Nie musisz mi wierzyć, przecież mi to wynagrodzenia nawet o złotówkę nie obniży :)

Poza tym, za odpowiednią stawkę trzeba wykazać odpowiednie kompetencje. Często prowadziłem techniczną część rozmów kwalifikacyjnych i na ogół ludzie z 2-5 letnim doświadczeniem w PLC nie znali odpowiedzi na 90% zadawanych (w większości prostych) pytań. Większość procesów
  • Odpowiedz
@KarmazynowyPirat: Coż, ja i kilku moich znajomych obeszliśmy ostatnio kilka rozmów rekrutacyjnych w Trójmieście i okolicach i dla automatyka programisty z 10 letnim doświadczeniem proponują tu od 9000 PLN brutto + premie od projektów do 14000 PLN na UoP. Głownie firmy budujące nowe maszyny, też firmy produkcyjne, ale w sumie to te uruchomienia w automotive w Niemczech też podobnie oferują na start jakieś 12-13k.
Poniżej tej dolnej granicy to jeszcze trafiła
  • Odpowiedz
@sztz: Poniżej jakieś dwie losowe oferty z neta ze stawkami znacznie powyżej tego co podałeś, jedna nawet z Trojmiasta. W których firmach byliście na tych rozmowach? Prawda, ze większość firm wciąż nie płci najlepiej, ale chyba za mało szukaliście.

https://www.pracuj.pl/praca/kierownik-inzynier-kontroli-robotow-super-high-tech-industrial-robot-wroclaw%2Coferta%2C1002014656
https://www.pracuj.pl/praca/plc-codesys-architect-senior-developer-gdansk%2Coferta%2C1002028389
  • Odpowiedz
  • 0
@KarmazynowyPirat Wrocław sobie darujmy, bo tam na południu zawsze lepiej płacili i płacą. Co do drugiej oferty to rozmawiałem telefonicznie z gagatkiem co tym zarządza i temat jest bardzo dziwny. Jakiś grant mają na koncepcję zautomatyzowanych restauracji czy czegoś takiego. Chyba zerowe doświadczenie i zaplecze. Ogólnie podejrzane, a jak ja aplikowałem to albo było właśnie identyczne ogłoszenie albo programista plc i facet mnie się pytał czy ja dobry jestem z mechaniki i
  • Odpowiedz
@sztz: może źle trafiasz, a może źle szukasz. Mnie nigdy o inventora nie pytali. 14k brutto UoP to dobra stawka. Można dostać 3-4K więcej, ale dalej robią się już schody. Nie wiem czy przeczytałeś cały wątek, ale mowa w nim o tym, czy można zarobić 20k na delegacjach w polskiej firmie. No i można, z nadgodzin i delegacji na luzie można druga pensje wyrobić w tym zawodzie. Nikt tutaj przecież nie
  • Odpowiedz
No i weź spójrz na zdanie z ogłoszenia "projektowanie safety w oparciu o przeciążenia" , co autor miał na myśli ? Czy autor ma pojęcie o automatyce?


@sztz:

Raczej normalne w cobotach że mają się zatrzymać przy wykryciu się przeciążenia serwa, bo to może oznaczać że robot zasadził lepę na ryj pracownikowi obok.
  • Odpowiedz
@eeemil: w życiu nie słyszałem takiego pojęcia, ale w życiu też nie dotykałem cobota. czy mam rozumieć, że to normalne sformuowanie? jakiś manual podrzucisz to sobie poczytam?
  • Odpowiedz