Wpis z mikrobloga

Dzieciaki (III klasa szkoła podstawowa) dostały plan lekcji. Oczywiście religia, na którą nie chodzą wsadzona w środek coby ksiądz dobrodziej nie musiał wstawać za wcześnie na pierwsze zajęcia albo nie musiał siedzieć bóg wie do której czekając na ostatnie. FU kk, nie pozdrawiam.

W komentarzu druga lekcja.

#bekazpisu #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #szkola
jarosuaf - Dzieciaki (III klasa szkoła podstawowa) dostały plan lekcji. Oczywiście re...

źródło: comment_166178024414GPoJ04TTBVCl9aGt7Ve3.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
  • 10
@jarosuaf indoktrynacja na pełnej xD
Z ciekawostek: chodziłam przez 3 lata do podstawówki na wsi, do której dojeżdżałam szkolnym autobusem, który zbierał dzieciaki z połowy gminy. Zawsze na rozpoczęcie, zakończenie roku, jakieś święta itp. obowiązkowo całą szkoła w trakcie lekcji była wyprowadzana do kościoła. Nie było możliwości nie pójść bo szkoła nie zapewniała opieki poza kościółem ani wrócić do domu bo nie było czym xD
Oczywiście jako klasowa bezboznica traktowałam te wydarzenia
  • Odpowiedz
@antkowa: to dzieci ze szkół specjalnych? Zajmuję się pracą z dziećmi i młodzieżą w wieku od 7 do 16 lat i te młodsze nie mają problemu z czytaniem i rozumieniem poleceń. Są płaczliwe, trudniej im się skupić na jednej rzeczy przez dłuższy czas oraz wymagają więcej uwagi, ale bez problemu można przeprowadzić z nimi wiele różnych zajęć, w tym gry fabularne. Robię to od lat właściwie na co dzień, wielokrotnie byłem
  • Odpowiedz
  • 0
@NaChuiMiTaCHata Dopóki nikt nie wyjaśni co jest po śmierci i skąd się to wszystko wzięło to religie będą miały wzięcie i wyznawców. Na całym świecie masz religie i jakoś nikt z tym nie walczy tylko w Polsce znowu lewactwo ma zesranie.
Nie chcesz, żeby twój dzieciak chodził na religie to go z niej wypisz i po problemie.
  • Odpowiedz
  • 1
@jarosuaf to bylo najgorsze. Jak wprowadzili religie do szkół, zaczalem wagarowac. W srodku zajec religia, bylem zwolniony, ale potem po godzinie rozrabiania juz mi sie nie chcialo wracac... na inne przedmioty.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: ciekaw jestem w jaki sposób ustawisz wszytskim klasom religie na ostatniej lekcji. Godzina dyrektorska to jakiś shit, wiec ja bym po prostu zwalniał dzieciaka jak najczęściej sie da.
  • Odpowiedz
dlaczego? Jeden katecheta, 2h rano, 2h po południu. Obskoczy spokojnie 20 klas. To po 3 klasy na rocznik.


@Felonious_Gru: Są 2h religii w tygodniu. Tydzień szkoły ma 5 dni. Więc jeden katecheta może maks 5 klas w tyodniu zrobić, żeby jedna miała religie na początku i końcu.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: nie żebym uważał inaczej, ale często o 6-7-8 są odprawiane msze w dni powszednie (oprócz tej o 18-19). Może na 8 organizacyjnie rzeczywiście ciężko im to prowadzić, no ale są też świeccy katecheci.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: Stary trick dyrektorek. Wsadzają religię w środku dnia żeby nawet gdy się z niej wypiszesz to jedyną alternatywą jest siedzenie w bibliotece zamiast robienia czegokolwiek konstruktywnego.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: Kolego xd To nie jest po to, żeby ksiądz się dłużej mógł wyspać, tylko po to, żeby dzieci nie wypisywać z zajęć, bo skoro są w środku dnia, to już niech dzieciak idzie i przesiedzi ;) Ja w technikum RAZ miałem religię na końcu. Nikt na te zajęcia nie chodził, ksiądz łkał, że nam przedmiotu nie zaliczy xd W następnych semestrach już tego „błędu” nie popełniono i wciskano religię między
  • Odpowiedz
@jarosuaf: Ale macie ból dupy z tą religią to ja nawet nie... To dzieciak pójdzie do świetlicy i odrobi sobie zadania domowe w tym czasie. Problemy z dupy.
  • Odpowiedz
@jarosuaf: Jeśli to podstawówka, to rozumiem, że jest osiem roczników. Niech w każdym będą 3-4 klasy, to daje nam 24-32 klasy, z których każda ma godzinę religii w tygodniu. Jak chciałbyś to ułożyć, żeby każda miała tę lekcję na początku lub na końcu?
  • Odpowiedz
@jarosuaf: Zbierz się z innymi rodzicami i idź do dyrektora. To tylko i wyłącznie jego decyzja i warto naciskać. U mojego starszego jak tylko złożyłam oświadczenie, że dziecko nie będzie chodzić na religię, plan został tak zmieniony, że jest zawsze na pierwszej lub ostatniej lekcji. U młodszego od razu tak ułożyli plan. I zanim ktoś powie, że na religię powinno się zapisywać, a nie wypisywać to tak, według przepisów tak, ale
  • Odpowiedz