Wpis z mikrobloga

Przez weekend przeszedłem kampanię Call of Duty Modern Warfare, #!$%@?. Kto grał ten wie o co chodzi ale był moment gdzie wcielaliśmy się w postać małej dziewczynki, której miasto napadli rosjanie, jej matka zginęła przygnieciona przez gruzy, ojciec zastrzelony a ona z bratem musiała zabić trzech kacapów żeby przeżyć. Ja #!$%@? popłakałem się wtedy, tym bardziej dotknęło mnie to bo wyglądało na to co kacapy wyprawiają na ukrainie. Ktoś kto ma jakiekolwiek pozytywne uczucia wobec rosjan, według mnie nie powinien się nazywać człowiekiem.

#wojna #ukraina
Pobierz
źródło: comment_1661762890IshU0TimoRyyzV5zSc3Ocn.jpg
  • 27
@Syn_Krzysztofa: człowiekiem nie powinien nazywać się ten, kto ocenia ludzi po ich narodowości. Jeśli ktoś tak robi, to albo jest głupi albo zaślepiony nienawiścią. Są dobrzy Rosjanie i źli Rosjanie. Są dobrzy Polacy i źli Polacy. Ale w ostatnim czasie wiele osób ma problem żeby to dostrzec i robią różne fikołki, żeby zapomnieć, że każdy odpowiada za swoje czyny i że odpowiedzialność zbiorowa jest okej.
@Pan_Nimbus: może i jestem ignorantem, oceniam ludzi po narodowości ale jak mam nie wrzucać kacapów do jednego wora skoro ok 80% rosjan popiera nazistowskie popędy Putina? Dla mnie ci ludzie nie są ludźmi. Na początku wojny im współczułem, po pół roku nie ma we mnie żadnego współczucia dla żadnego rosjanina. Nie nakłaniam oczywiście do mordowania, torturowania czy coś w tym stylu bo jestem pacyfistą. Po prostu zero szacunku i współczucia.
@Syn_Krzysztofa: wiedziałem, że będzie #!$%@? o 80%. Jesteś zwykłym zwierzęciem, bo usprawiedliwiasz nienawiść do milionów ludzi głupią wymówką, że jakaś inna grupa z takim samym paszportem jest zła. Dla mnie jesteś tylko rodakiem Trynkiewicza i się Tobą brzydzę, zero współczucia ( ͡° ͜ʖ ͡°)