Wpis z mikrobloga

@pablosz5: Mi byłoby wstyd jakbym wiedział, że dostałem się do nasa bo mam odpowiedni kolor skóry. Tak samo jak teraz jest afera na top tier uczelniach wyższych w stanach. Ci "ciemnej karnacji" spotykają się z ostracyzmem ze strony kolegów ze studiów ale i też ze strony wykładowców bo wiedzą, że dostali się na tę uczelnię nie przez wyniki ale właśnie przez kolor skóry.

Do tego dojdzie obniżenie poziomu nauczania. Wszędzie
  • Odpowiedz
@pablosz5: Nie wiadomo czy płeć, bądź etniczność miały wpływ na wybór astronautów, a Onet pewnie dał taki nagłówek żeby wywołać ból d--y u prawaków. No i im się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pablosz5 Myślę że to świadczy tylko o tym, że to nieistotne kto tam poleci, bo prędkość transmisji danych i obsługa zdalna sprawiają, że wszyscy wartościowi inżynierowie będą siedzieć na Ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pablosz5: to ma jakiekolwiek racjonalne uzasadnienie? Bo póki co wygląda jak wpychanie w niektóre miejsce kobiet, mniejszości itd. Bo tak wypada i głupio byłoby jakbyśmy ich nie mieli- jeszcze ktoś pomyśli, że jesteśmy nietolerancyjni.
Myślałem, że decydują kompetencje a nie kolor skóry czy płeć, których branie pod uwagę jest dyskryminacją zgodnie z prawem większości krajów cywilizowanych
  • Odpowiedz