Wpis z mikrobloga

Ostatnio podnosi się kociokwik o rzekomą likwidację gotówki.

Już pomijając, że to jest dobry i pozytywny trend, który pozwoli na ograniczenie przekrętów oraz nie bójmy się słowa- złodziejstwa, to zauważcie że najbardziej dupkę piecze osoby które jednocześnie są
- antyszczepionkowcami nazywające maseczki per szmata
- płaskoziemcami
- negującymi zmiany klimatyczne
- ruskimi, antyukraińskimi onucami
- 'karabin w każdym domu prawem, a nie towarem i na basen tez chce zabierać mojego karabinusia'
- osobami niewykształconymi, co chłopski rozum motzno.

Oczywiście, kawałek papieru w ich rozumowaniu jest absolutnym i ostatecznym gwarantem wolności xD
Bo wcale w histori bliższej i dalszej władcy nie robili przekrętów na walucie, które powoływały, że ludzie zostawali z bezwartościowymi świstami papieru.

W sumie takie samo pi3rdolenie jak to, że Klaus Szwab razem z Bilem Gatesem co dziennie prowadzą działania mające na celu depopulację ludności. A w wolnym czasie wciskają ludziom robaki do ust.

#bekazprawakow #neuropa #gospodarka #szury #bekazszurow
  • 54
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: jak na co dzień wolę używać płatności kartą, tak uważam że likwidacja gotówki to jest zło. W obliczu likwidacji papierowego pieniądza jesteś skazany na pełną kontrolę ze strony państwa oraz zależny od podmiotów trzecich. Wystarczy prosta sytuacja, jaka czasem już miewa miejsce, w wyniku jakiejś pomyłki/złośliwości urzędnika Twoje konto zostaje zablokowane. I co wtedy zrobisz? A tak do czasu wyjaśnienia sytuacji możesz korzystać z gotówki.
  • Odpowiedz
W obliczu likwidacji papierowego pieniądza jesteś skazany na pełną kontrolę ze strony państwa


@goferek: prowadzisz jakies nielegalne interesy, prowadzisz działalność przestępczą? Czy masz coś innego do ukrycia?
  • Odpowiedz
prowadzisz jakies nielegalne interesy, prowadzisz działalność przestępczą? Czy masz coś innego do ukrycia?


@PrzeKomentator: Czy bank i firma ubezpieczeniowa muszą wiedzieć, że ktoś robi np. regularne zakupy w aptece?
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Jak chodzi o transakcje na duże kwoty, to tylko i wyłącznie powinno to być realizowane bezgotówkowo. Natomiast nie popieram kompletnego wyeliminowania gotówki z obiegu. Po prostu patrząc na ten rząd, to zaraz jak babcia będzie mi chciała dać 100 zł na urodziny, to i ja, i babcia zapłacimy za to podatek xD Zresztą kolejny, bo emerytura przecież jest opodatkowana + jak coś za to kupię, to też zapłacę podatek.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: nie jestem szurem, foliarzem, nie pisałem nigdy o depopulacji przez Billa Gatesa. Większość transakcji robię przelewami czy też kartą. Nie mam też żadnych nielegalnych interesów. Jestem także przeciwnikiem likwidacji transakcji gotówkowych. Szach mat.

Oczywiście wypadałoby odpowiedzieć na pytanie "dlaczego?". Odpowiedź jest prosta:
1. Pieniądz papierowy nie gwarantuje wolności, to prawda. Natomiast wyłączny pieniądz cyfrowy jest czymś dużo łatwiejszym do złamania niż pieniądz papierowy, więc lepiej jest trzymać te kilkanaście tysięcy
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: aaa, no i nie mogę nie zauważyć, że większość z twoich argumentów to typowy "chłopski rozum".

przecież równie dobrze mogą wszystkich oskarżyć o jakieś gówno i odebrać im mozliwość kandydowania


Do zablokowania konta wystarczy podejrzenie popełnienia przestępstwa, do odebrania komuś możliwości kandydowania wymagany jest wyrok. Pomiędzy podejrzeniem, a wyrokiem jest jeszcze oskarżenie oraz sprawa sądowa.

tak, bo takie cos ich interesuje xD


Tak, firmę ubezpieczeniową bardzo interesuje co kupujesz w
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: sam w sumie nie lubię gotówki, płacę tylko i wyłącznie kartą/telefonem. Generalnie delikatnie mówiąc mam #!$%@? czy gotówka będzie zlikwidowana czy nie będzie, ale czytając często ludzi którzy próbują uzasadnić to że główka musi być żeby zagwarantować jakieś tam bezpieczeństwo obywateli to uważam to też za bardzo duże teoretyzowanie, chociaż oczywiście mogę się mylić, to też nie dowiem się tego jeśli tak faktycznie się nie stanie ¯\_(ツ)_/¯ Wiele takich teorii
  • Odpowiedz
prowadzisz jakies nielegalne interesy, prowadzisz działalność przestępczą? Czy masz coś innego do ukrycia?


@PrzeKomentator: to, czy ktoś jest przestępcą, czy też jest nieprawomyślny lub zwyczajnie niewygodny może się bardzo szybko zmienić z perspektywy osób, które będą miały narzędzia do utrudnienia ci życia. Tak jak w Chinach obywatelom chcącym protestować zmieniono status covidowy na czerwony i nawet się na miejsce protestu nie mogli dostać bo nie mogli wejść do żadnego środka transportu
  • Odpowiedz