Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki, w poniedziałek mam rozmowę na stanowisko IT Support (servicedesk) w dużym mieście wojewódzkim. Będzie to moja pierwsza praca w IT po szkole nie licząc obsranych praktyk w techbazie i kompletnie nie wiem ile wołać finansowo. Byłem już na jednej rozmowie w większej firmie na identyczne stanowisko i na 4500 brutto zgodzili się bez wahania (finalnie się nie zdecydowałem bo praca wyłącznie stacjonarnie a musiałbym się przedzierać przez miasto codziennie dobrą godzinę w jedną stronę). Tym razem rozmowa znowu w sporym korpo i wymagany jest angielski C1 z uwagi na obsługiwanie klientów wyłącznie zagranicznych. Czy jako osoba bez doświadczenia ale ze sporą wiedzą z zakresu sieci, systemów i hardware oraz angielskim C1 mogę powiedzieć, że chce 5000 brutto czy to już będzie nietakt i przeginka? A może zostać przy tym 4500 i napomknąć, że po okresie próbnym chciałbym wyższą tę kwotę? Nie chce zrazić do siebie rekrutera rzucając być może absurdalną kwotą i wychodząc na głupka... chociaż gdzie nie wyśle CV i zaznaczę "oczekiwane wynagrodzenie netto: 3000-4000zł" to pokazuje, że 85% osób oczekuje więcej niż ja xD. Jestem otwarty na wasze sugestie mircy

#helpdesk #it #pracait #pracbaza #praca #korpo #korposwiat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630ac7c7e1ffb3d8a8a61dba
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam bardzo podobne stanowisko (tak samo pierwsza praca po techbazie here) jak twoje na start dostałem 5500 ( umowa na okres próbny ) teraz mam 6000(umowa na rok). Tak samo jak ty w mieści wojewódzkim. Rozumiem cię że nie wiesz ile wołać sam miałem z tym problem. Ale moim zadaniem na luzie 5000+ na okres próbny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak faktycznie masz to C1 w użyciu a nie "kiedyś zrobiłech CAE" i praca naprawdę tego wymaga, to spokojnie na start wołaj więcej.
Ja zawsze mówię więcej, ale zaznaczam, że się dogadamy.
@AnonimoweMirkoWyznania:

może zostać przy tym 4500 i napomknąć, że po okresie próbnym chciałbym wyższą tę kwotę?

Nie wiem ile się zarabia w servicedesku ale tak w korpo nigdy się nie robi, wołaj od razu docelową kwotę.

Jeśli na rozmowie rzucisz 500-1000zł za dużo to po prostu ci powiedzą że maksymalnie mogą zapłacić X, nikogo nie zrazisz
WybranyOrangutan: Stawiam, że na twoim stanowisku (zakładam, że to entry level, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia) korpo i tak ma jednolitą stawkę dla każdego. Takich typków jak ty w SD/HD to mają pewnie sporo, więc płacą równo żeby nie było fermentu w teamie (rotacja i tak spora bywa). Wystarczy, że się wstrzelisz blisko i nie podasz kwoty od czapy (typu 15k) - nie licz na wielkie negocjacje, jak podasz za mało,
@AnonimoweMirkoWyznania chłopowi po szkole będą radzić wołać 6000 brutto xDD Wykopki są odrealnione xD jak to pierwsza praca to rzuć mniejszą kwotą, bo jak nie to wezmą Dmitriego po studiach za 4000 brutto

Swoją drogą twój angielski na C1 to rzeczywistość i np mieszkałeś za granicą lub pracowałeś po angielsku?

Czy po prostu zdałeś mature rozszerzona na 100% xD
@AnonimoweMirkoWyznania: powiedz ze na okresie probnym czy pierwszej krotkiej umowie finanse nie maja dla Ciebei znaczenia tzn nie w takim stopniu zebys mial wymagania bo jest to zalezne od faktycznych warunkow pracy i obowiazkow wiec negocjacje chcialbys zostawic na pozniejszy okres a teraz zgodzisz sie na to co zostanie zaproponowane. takie podjescie tez wiele ci powie o potencjalnym szefostwie i podejsciu do rpacownika.