Wpis z mikrobloga

Jeśli w domu mieszkam ja, żona, dorosły syn, teściowa i jej siostra to mamy prawo wnioskować o 15 000 dodatku jeśli uzasadnię że żona prowadzi osobne gospodarstwo? Nie wiem czy warto kombinować czy lepiej zostać przy tych 12 000. inb4 tak, mamy już węgiel kupiony na wiosnę (wtedy jeszcze po 700 zł), dlatego dopłatę chcemy przeznaczyć na wymianę samochodu lub wakacje

#dodatekweglowy #wegiel #bekazpisu #inflacja
  • 30
@kukold: Ale mnie #!$%@?ą ludzie Twojego pokroju.
A potem bedzie zdziwienie czemu syn nie potrafi znaleźć pracy. Ale jak to mieszkania nie potrafisz kupić. Ale jak to wyjeżdżasz z Polski? Zostań synu, my tu po znajomości załatwimy Ci prace u Zdzicha za 2000zl brutto. Ale ze malo? Ale ze brak perspektyw? Przesadzasz fajnie jest. Kup se pifko na rozluźnienie.
Tacy ludzie jak wy są gówno warci.
@kukold: zależy co rozumiesz przez oddzielne gospodarstwo. Bo to ze np sami sobie obiad gotujecie nie czyni z waz osobnego gospodarstwa. Czyli masz oddzielne umowy z elektrownia? Zakładem od śmieci itp ? No chyba ze ja coś złe rozumiem xd

Bo jak mieszkacie każdy w swoim pokoju, ale np rachunki macie wspólne i się między sobie potem rozliczacie to macie wspólne gospodarstwo.
@Wykastro: No źle rozumiesz. XD

jednoosobowe gospodarstwo domowe: zajmuje oddzielny pokój, samodzielnie się utrzymuje, czyli posiada swój dochód, samodzielnie gospodaruje pieniędzmi, robi zakupy, przygotowuje posiłki, dba o czystość, nie korzysta z pomocy pozostałych członków rodziny, którzy stanowią odrębne gospodarstwo domowe. Nie znaczy to, że osoba samotnie gospodarująca każdy przedmiot w domu musi mieć swój własny, oddzielny. Pomimo tego, że w danym lokum występuje rodzina i osoba samotnie gospodarująca, wszyscy mogą korzystać
@Oolie: Ok, rozumiem tez ze autor posta ma swój piec tak jak każdy członek rodzinny? Bo jaki jest sens wpisywać jeden piec pod jednym adresem który ogrzewa wszystkich a potem dostawać kilka dodatkowe węglowych na ten sam adres i na jedno źródło ogrzewania? To kant i jak autor się nie boi to niech próbuje, z tym ze ustawodawca zakłada ze jedno gospodarstwo=jedno źródło ogrzewania a tutaj wiele gospodarst ma jedno. W
@Wykastro: Nikt tutaj #!$%@? z logiki nie robi. Wręcz przeciwnie.

„Ustawodawca zakłada” — jak zakłada, to to wpisuje w ustawę.
Ja wiem, że to wał, Ty wiesz, że to wał, OP pewnie wie, że to wał, ale on dodatkowo nie ma oporów skorzystać z dziury w prawie. Jak nie będzie napisane, że dofinansowanie przypada na jedno źródło ogrzewania, niezależnie od tego, ile gospodarstw domowych z niego korzysta, to ludzie będą z
@eskejper: trzeba być frajerem żeby nie wykorzystywać takich rzeczy. Od zawsze sukces osiągają ludzie balansujący na granicy. Janusz zapieprzający od 25 lat w jednym zakładzie pracy takiego sukcesu nie osiągnął.