Wpis z mikrobloga

  • 816
Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile to szczypta? Jak wygląda średnie jajco? Nosz kurba, z racji harmonogramu pracy mojej różowej, to ja jestem kucharzem w naszym związku. Chłop, jak daje przepis, to jak komendant na własnym posterunku. 600 gramów mąki tipo dopio zero, możesz używać też 550, ale najlepiej bierz włoską Caputo, ale z Divella Rimacinata też Ci wyjdzie. Jeżeli na chacie masz 25 stopni to daj 1.5g drożdży, jak bliżej 30, to używaj 1 gram drożdży. 15 GRAMÓW soli, 375 GRAMÓW wody 12 gramów oliwy. I nie dodawaj mąki w trakcie wyrabiania ciasta, bo jest dobre i takie ma być. Tymczasem baby picrel. TCZY DUŻE SZKLANKI MONKI, mała szklaneczka wody, tak trochę tylko oliwy. Jezus, no nie wytrzymam zaraz.
#rozowepaski #gotujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_16615315825QY6mGJGC4N6zyo8JoAubx.jpg
  • 269
@MarCIASTA__ oczywiście, że jest problemem. Faktem jest, że coś mi tak z tego wyjdzie. Chodzi mi o to, że chcę, by mi wyszło identycznie za każdym razem, tak jak autor przepisu zalecił, a nie na pałę.
@GaiusBaltar: przy wytrawnych rzeczach to, jak już wspomniałem, jeden #!$%@?.

Ale przy kruchym cieście jak się okaże, że ktoś mial małe szklanki na mąkę i duże kostki tłuszczu, a ty dokładnie na odwrót to będzie niezłe zdziwko xD

Po to są jednostki miary SI, żeby z nich korzystać. Waga kuchenna nie kosztuje 200zł już. Jak chcesz podzielić się przepisem to możesz te swoje szklanki i skopki zważyć żeby ktoś mógł osiągnąć
@Krachu: U mnie na odwrót, niebieski robi na oko, a ja muszę mieć wszystko odmieżone.
Btw. 1 szklanka to 250 ml, łatwo to znaleźć w internwcie. W przepisach tradycyjnie korzysta się z tego typu miar, bo dawniej ludzie często nie mieli wag w domu ani naczyn z miarkami.
@Felonious_Gru: Nie no jasne - fajniej jest mieć dokładnie wszystko w gramach czy litrach... ale ustalenie tematu nie jest moim zdaniem czymś nie do przeskoczenia. Jeśli nieścisłości faktycznie są duże, to po prostu szukam innego przepisu. W wypadku takiej mąki nawet dokładna miara objętości nie pomoże, jeśli ktoś ją ubił albo przesiał.

Często szukam przepisów regionalnych w języku danego kraju - wtedy faktycznie jest zabawa, Wyzwanie faktycznie jest, kiedy autor przepisu
@Krachu: Oezu, tak bardzo #!$%@? to, łączę się z tym wpisem całym #!$%@? duchem i ciałem. Wiem że wpis już stary i #!$%@? mi w oko, ale tak mnie zawsze #!$%@?ą te szklaneczki, łyżeczki, dwa ściśnięcia pompką w dildosie z funkcją wytrysku we wszelakich przepisach, że dosłownie czuję ten wpis.

Wręcz boli mnie to podwójnie, bo jestem zawodowo programistą i dla mnie jak instrukcje nie są szczegółowe i dokładne, to są
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limonene: będzie miało zły wpływ na ciasto bo oprócz szklanki masz jeszcze w przepisie łyżkę. Jak dolejesz 4 łyżki oleju do dużej 500ml szklanki mąki to bedzie za mało oleju, a do 200ml będzie za dużo