Wpis z mikrobloga

Kurier z DPD zostawił znajomemu paczkę pod mieszkaniem z wózkiem dziecięcym za +5k. Podrobił podpis i pojechał. Znajomy wózek zabrał, zgłosił że ktoś paczkę #!$%@?ł. Dostanie nowy wózek który zwróci "bo za duży" i dostanie kasę z powrotem. Takim sposobem ma wózek za darmo.Bardzo przyjanuszował czy tylko trochę? #logikaniebieskichpaskow #pracbaza #kurier
  • 71
Następnym razem kurier powinien zostawić awizo i wywieźć paczkę do punktu odbioru gdzieś na zadupiu żeby musiał sobie kolega wziąć wolny dzień żeby to odebrać..


@wunrz: Tak, albo (OSTROŻNIE!) zadzwonić i ew. powiedzieć gdzie zostawia- wtedy dostałby może nawet pochwałę.

Tylko to trzeba mieć coś więcej we łbie niż przeciętny ukrkurier xD
Tak z czystej przezorności wyślę twój wpis do DPD tak na wszelki wypadek

@pablosik: Wyślij tłuku nawet w Polsce nie mieszkam xD


@GrzegorzPorada: Nie imponują mi twoje burackie zachowania. Zostaw je sobie na jakieś uroczystości rodzinne czy co wy tam macie
#!$%@? przecież to jest dokument odbioru a chłop go podrobił xd

Podrobienie podpisu jest przestępstwem uregulowanym w art. 270 § 1 Kodeksu karnego. Zgodnie z jego zapisami, za podrobienie lub przerobienie dokumentu oraz używanie takiego jako autentycznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Ostatnio miałem to samo z laptopem za >15k, nie dostałem żadnego SMS'a, emaila o wysyłce ani telefonu od kuriera, a paczka stała sobie pod drzwiami i nawet nie wiedziałem od kiedy bo nie było mnie kilka dni w domu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak wklepałem numer tej paczki z opakowania na stronie DHL to normalnie widniało tam moje imię i nazwisko, ale gównoburzy nie rozkręciłem - chyba trzeba