Wpis z mikrobloga

Kurier z DPD zostawił znajomemu paczkę pod mieszkaniem z wózkiem dziecięcym za +5k. Podrobił podpis i pojechał. Znajomy wózek zabrał, zgłosił że ktoś paczkę #!$%@?ł. Dostanie nowy wózek który zwróci "bo za duży" i dostanie kasę z powrotem. Takim sposobem ma wózek za darmo.Bardzo przyjanuszował czy tylko trochę? #logikaniebieskichpaskow #pracbaza #kurier
  • 71
Nie każdy mieszka na osiedlu zamkniętym, nie każdy ma klatkę schodową na klucz/kod, ale widać w kurierce pracują takie tępe łby, że nawet to ich przerasta.


@malinq: Skoro kurier dokonał takiego osądu to znaczy że miejsce było naprawde bezpieczne, nie ma interesu w tym żeby zostawić paczke rozwaloną (wbrew temu co wyżej inni też wypisują xD) czy taką która przepadnie, już prościej ją zabrać z powrotem do centrum dystrybucyjnego.
Na szczęście
kurier dokonał takiego osądu to znaczy że miejsce było naprawde bezpieczne


@Saeglopur: pozwól, że będę kierował się regulaminem i umową zawartą pomiędzy sprzedawcą i firmą kurierską, a nie "osądem kuriera".

To człowiek którego jedyne wymagania to prawo jazdy, nie ufałbym w jego osąd, który może być subiektywny z uwagi na potencjalnie szybsze zakończenie pracy.

Jak sam widzisz geograficznie co najwyżej ;)


@Saeglopur: Tak, dlatego, że kurier nie może zostawić paczki
@malinq: Znam procedury typie i wiele z nich sam tworzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ty choć troche kojarzysz "regulaminy" to sam widzisz ile mitów wykopki powielają wyżej. Są procedury gdy jest ekstra ubezpieczenie, wyższa wartość, osobne gdy alkohol, osobne gdy rozsyłane są towary luksusowe itp. itd.

Ten wózek jeśli był za faktycznie 5k to zupełnie standardowo ubezpieczony i traktowany, kurier miał pełne prawo paczkę tak zostawić.
@Saeglopur: Ale na Zachodzie przeważnie nie jest tak że kurier zostawia paczkę i elo, tylko robi zdjęcie/nagrywa film jako dowód na to że paczkę zostawił w odpowiednim miejscu. I ludzie tam też się #!$%@?ą jak ich paczka zostanie zostawiona/rzucona tam gdzie nie powinna. I nie bronię przy tym postępowania OP-a.
śmieciem tu jest kurier. Zostawi paczkę, podrobi podpis, jak ktoś taką paczkę zabierze to kolega opa jest bez kasy i bez towaru i często jest tak że firma kurierska odmawia jakiejkolwiek odpowiedzialności. Właśnie przez działanie kuriera. Tylko jeśli kurier oberwie po dupie i straci finansowo to się nauczy że ma wykonać swoją robotę i dostarczyć paczkę.


@thewickerman88: @GrzegorzPorada:

Miałem identyczną sytuację, też z DPD, ale również z listonoszem Poczty Polskiej.
zostawiania paczek przed drzwiami jak w całej cywilizowanej Europie


@Saeglopur: Nie będzie, bo nasz dumny proletariat kradnie co popadnie.

Niektórzy mają wywalone a inni potrafią takim wbijać dzień w dzień że nikogo nie zastali przy odbiorze lub zwyczajnie #!$%@? paczka o ziemię.


@Kinda: Takiego debila też miałem - odpowiedzią na takie coś jest dalsza eskalacja i kręcenie inby.

Jakoś po kilkudziesięciu mailach (dodatkowo znalazłem jakiś ich adres e-mailowy, który im