Wpis z mikrobloga

Magic Maze: Weź i Czmychaj

Jest to kooperacyjna gra dla 1 do 8 graczy(grałem w 2,3,4 i było tak samo przyjemnie), w której jako bohaterowie Fantasy (wojownik/mag/strzelec/krasnolud) będziecie szukali po centrum handlowym swojego ekwipunku(np.: jest to fioletowy kwadracik z ikoną fiolki). Jak każdy go znajdzie to wówczas wybrzmiewa alarm i musicie udać się do wyjść w swoich kolorach aby uciec. W tym czasie towarzyszy wam przesypująca piasek klepsydra, która jeżeli się przesypie oznacza porażkę.

Każdy z graczy dostaje kartę ruchu (np.: porusz się na północ i/lub użyj schodów ruchomych/ porusz się na zachód i/lub użyj portalu) i steruje wszystkimi bohaterami symultanicznie. Przykładowo Ja poruszam się na północ, ale nową płytkę terenu może odkryć gracz nr3. Twist polega na tym, że nie możemy się do siebie odzywać. Jedynie wymownie spojrzeć, bądź podłożyć pod gracza pionek "zrób coś!". Jeżeli uda nam się ta kooperacja zanim przesypie się klepsydra, którą też możemy w pewnych momentach obracać(jak obrócimy to można chwilę rozmawiać, ale czas leci dalej) to wygraliśmy.

Poza tym każdy z bohaterów ma jakąś mini umiejętność:
-krasnolud może przechodzić przez dziury w ścianie
-mag może wejść na specjalne miejsce i stworzyć eliksir, który pozwoli dołożyć 2 dodatkowe płytki terenu
-strzelec przy odkrywaniu nowego kafla planszy powoduje, że możecie rozmawiać przez chwilę
-wojownik może wyłączać kamery monitoringu, które blokują możliwość obracania klepsydry.

Na papierze wygląda wszystko prosto, ale spostrzegawczość, szybkie podejmowanie decyzji i przede wszystkim zrozumienie jest tu bardzo ważne. Wiele razy pion lądował przy mnie, a ja na to rozkładałem ręce, bo nie widziałem tego co inni gracze. Jest przy niej dużo zabawy, zasady są prościutkie, a ucieczka daje ogromną satysfakcję.

Picrel:
lupki w różynch kolorach - jak bohater w danym kolorze na tym stanie, to osoba z kartą akcji z lupką może dołożyć nową płytkę
wiry - jak bohater w danym kolorze stanie na wirze to osoba z tą umiejętnością może go przenieść do innego
kwadraciki z ikonami - miejsce ekwipunku do zajumania
pionki - stoją na wyjściach
żetony X - położone są na znaczkach obrotu klepsydry zaznaczając, że już zostało to użyte
#gryplanszowe #grybezpradu

Hashtag do obserwowania/banowania #planszelizaka gdzie będę umieszczał moje przemyślenia w sprawie gier. Można klikać i skrolować stare tytuły
Pobierz
źródło: comment_1661493687jc2X4eA4zgnsJAxA0uBcKN.jpg
  • 7
grałem w 2,3,4 i było tak samo przyjemnie


@lizakoo: warto zaznaczyć, że trudność gry rośnie proporcjonalnie do ilości graczy, we dwóch jest lajtowo.
Ale jak grasz w 4-5 osób to stukasz tym pionem, żeby gość się ruszył, a ten nie wie co jest grane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nawet śmiesznie było
@trollasek: No powiem ci, że trudniej mi było właśnie w dwóch graczy niż w większą ilość, ale to może fakt, że myśleliśmy całkowicie różnie o tym gdzie pionek ma iść i co odkryć.
@lizakoo: Też zamówiłem z Lacerty i wczoraj w końcu przyszło. Jeszcze nie grałem, ale za to Patchwork Express Dla Dwóch Graczy to szybka i fajna gra (dla dwóch graczy oczywiście, a takich zawsze brakuje).