Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do #childfree ale raczej też do #antynatalizm bo w terii to co innego ale w praktyce, biorąc pod uwagę poglądy antynatalistów jedno i to samo.
Załóżmy że po waszym urodzeniu ludzkość poszła po rozum do głowy i przestała się rozmnażać. Dorastacie i po was nikogo młodszego już nie ma.
W co inwestujecie oszczędności, tak by mieć jakiś środki do życia i dochód gdy już nie będziecie mieli siły czy ochoty pracować. Bo wiadomo że emerytur nie będzie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630781ccc62f2b5eed32b420
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 37
Jestem przekonany, że i tak będę pracował do końca życia


@P35YM1574: a co jeśli nie będziesz mógł pracować?

jeśli w ogóle będzie praca, bo czeka nas też kryzys humanitarny związany z przeludnieniem


@P35YM1574: nie przeczytałeś postu opa. Nie będzie przeludnienia, po tobie nikt już się nie urodzi.

A liczenie na pomoc dzieci na starość jest mocno naiwne.


@P35YM1574: tu nie chodzi o to że ci twój syn przyniesie stówkę
nie przeczytałeś postu opa. Nie będzie przeludnienia, po tobie nikt już się nie urodzi.


@mojaprawdajestmojsza: Przeczytałem. To nie ma znaczenia, ponieważ przeludnienie rozpoczęło szóste masowe wymieranie gatunków, antropogeniczne ocieplenie klimatu i zanieczyszczenie środowiska już dawno temu. Gdyby od dzisiaj nikt się nie urodził to Ziemia i tak przekroczyła granicę równowagi (zaliczyliśmy tzw. Overshoot) i skutki przeludnienia dotychczasowego spowodują kryzys w niedalekiej przyszłości.

Ale jeśli nie będzie po tobie nikogo młodszego to
OP: @Zgrywajac_twardziela: musiałbyś jeszcze kupić broń by pilnować zasobów. I chyba nie ma takich produktów, nawet suchych które wytrzymałyby dużo dłużej niż 10 lat, o lekach nie wspominając.A musiałbyś mieć zapas na ok 25-30 lat. Czyli krótko mówiąc szykował byś się na apokalipsę. Bo tym de facto byłaby przyszłość bez #dzieci gdyby na świecie wszyscy zostali antynatalistami i childfree.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
@AnonimoweMirkoWyznania:
po pierwsze trzeba zmienić myślenie. Nie chce mi się pracować, ale dalej chcę mieć jedzenie w lodówce i ciepłą wodę w kranie. To kto będzie pracował żeby o to zadbać?

Warto inwestować czas i wysiłek w wiedzę, technologie, automatyzację, robotyzację, żeby nie trzeba było już pracować tak ciężko, ale nie ma co nastawiać się na to, że posiadanie pozwoli żyć z wysiłku innych, bo nie będzie już innych.

Jestem facetem