Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi spokojnie i bez hejtu wytłumaczyć, po co oni to robią? Jedzie taki jeden za drugim, wyprzedza go 30 minut, chwile sobie jadą, coś pewnie po radyjku #!$%@?ą i zaraz ten z tyłu z kolei wyprzedza tamtego. I tak do usranej śmierci. Po co?! Żeby sobie zwykly gość w osobówce się #!$%@?ł, bo w ich tiruściarskim mniemaniu jesteśmy tylko planktonem, tak?

#bekaztransa #kiciochpyta #polskiedrogi
Pobierz
źródło: comment_1661358236fZlNTHJq9hpKizR8qyTA71.jpg
  • 34
@uirapuru: bo wielu debili niestety jeździ w transporcie i #!$%@? kocopoly o tym że gdzieś nie zdążą.
Jak wsiada za kółko to powinien mieć nastawienie że to co nawigacja pokazuje to ma dodać minimum 10-30 minut i wszędzie zdąży.a jak nie to trudno.
Do tego jak wyprzedzanie trwa więcej niż 20 sekund to prawo jazdy powinien oddać.
Sam odpuszczam o około 5-10 km/h prędkośc jak inny mnie wyprzedza. A innych wyprzedzam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamsowaanon: nawet wyprzedając inną ciężarówkę jadąca 85km/h z moją prędkością 89km/h na tłocznej autostradzie jest problem. Zaczynając manewr lewy pas mam wolny po horyzont, a kończąc manewr już widzę siedzące na tyłku przeważnie audi #pdk

Z racji tego że jeżdżę przeważnie samym ciągnikiem zastanawiam się czy mi wskoczy kiedyś na siodło xd

@Megawonsz_dziewienc:
@xspeditor: Patrzac na odczyt kilometrow z GPS, od rozpoczecia manewu wyprzedzania (czyli zablokowania lewego pasa) do jego zakonczenia minelo cale 5,5 kilometra, a oni czesto tak wyjezdzaja, szczegolnie jak sie trafi w godziny kiedy prawa strona jest zasrana zbawicielami bez ktorych bysmy nie kupili chleba i wedliny #pdk z kategoria C+E ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xspeditor: to co pisałem to tylko wyprzedzam jak jest ktoś wolniejszy a przed nim nie ma nikogo np na kilometr,
Jak jest tłoczno to takie wyprzedzanie nie ma sensu bo i tak zysk jest zbyt mały żeby sobie zjeżdżać z konwoju,
A tak tempomat nastawiony i tylko sobie dystansu trzymasz jak kierownik i jazda sprawia frajdę bo po to chodzę do pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Megawonsz_dziewienc nie wiem skąd wziąłeś te 5,5km. Za to powinny być już konkretne kary. Ale kiedyś się zastanawiałem czy nie powinno być takiego przycisku power. Dodającego 5km/h przez powiedzmy minutę, po to by szybciej wyprzedzić. No i raczej nie powinno być, bo sytuacja byłaby taka dama tylko o te 5km/ prędkość większa.
@xspeditor: przycisk nic nie da bo trafi się lekkie wzniesienie i ten co użył przycisku power będzie w połowie wyprzedzania, a ten wyprzedzany cymbał mu nie odpuści i tak jadą dwa cymbały.

Kiedyś wziąłem pulsometr do pracy sprawdzić jakie będą wyniki jadąc cała trasę na spokojnie z dużym odstępem, powoli hamując i bez pośpiechu ale też bez zamulania w porównaniu do jazdy w pośpiechu i wykorzystywania każdej luki i wyprzedzania na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamsowaanon: wszystko też zależy od danej trasy i sytuacji. Czasem na 9h jazdy na takie marudy możesz zmarnować i 45 minut. A to akurat tyle co brakuje Ci do czegoś tam. Moi kierowcy rekordy robią na trasie z IT do PL przez AT. Zdarza się i 830km na zmianę. Ale to wiadomo do domu każdy jedzie szybciej :)