Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry, podjąłem decyzję (trochę zmuszony przez życie) czas na #emigracja
Kierunek to pewnie #niemcy #holandia że względu na prosty start. Mój angielski jest na poziomie lekkiej komunikacji w CS ( ͡° ͜ʖ ͡°) niemiecki na poziomie 3klasy podstawowej. Umiejętności i uprawnień nie mam żadnych, za to mam kilku komorników i spore dzienne odsetki (upadłości konsumenckiej raczej nie uda mi się ogłosić z racji, że nic nie mam). Dlatego na początek musiałbym mieć zagraniczne konto i umowę - żeby na początku nie zostać z 300 euro na miesiąc na przeżycie. W Niemczech ciężko raczej o pracę z meldunkiem(bez meldunku nie otworze konta), w NL 5 lat temu miałem konto i pewnie jest do dziś tylko z jakimś minusem.
Poleci ktoś jakas agencje? Myślę nad Otto, bo raczej wypłacalna i nie robi pod górkę jesli pracujesz uczciwie(chyba) no ale boję się o lokacje i lokatorów, że dostane zagrzybialy pokój z 4 kryminalistami (zaznaczę ze chrapię ostro). Znacie jakieś lepsze kierunki na początek? Zeby podszkolić język i uderzyć na Skandynawię? Albo agencje pracy godne zaufania i oferujące ludzkie warunki? We wrześniu chciałbym już być za granicą.

#emigrujzwykopem #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63049e974b667fab5f9fbc09
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania w Niemczech Kirsch ma prace na magazynach bez języka i z darmowym zakwaterowaniem. Mogę polecić z własnego doświadczenia. A wypłatę możesz dostawać na konto na revolucie i komornik nic ci z niego nie zabierze.
  • Odpowiedz
OP: @seniorwykopek: właśnie uciekam na chwilę zeby to ogarnąć, tutaj jak komornik mi zostawi minimalna to opłacę wynajem i zostanie mi 600zl na życie, a uja spłacę. Zarabiając w euro spłacę to szybciej wygodniej
@NexciaK:???
@Kaiying: dzięki, myślałem o revolcie ale też słyszałem, że już komornik może tam wejść. Ta agencja oferuje niemiecka umowę czy polska umowę na niemieckich warunkach (bo tak to ładnie opisali, że chyba to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Konto normalne Revolutowe przyjmie każda agencja, możesz również założyć na polski adres
-konto Bunq z holenderskim IBANem (8eur miesiac)
-konto N26 z niemieckim IBANem,

Pozniej z meldunkiem polecam ING DiBa w Niemczech

Co do pracy - szukaj na olx, pisz maile do agencji, zazwyczaj mają oferty na najbliższy weekend lub przyszły tydzień. Busem zajedziesz np. GTV Bus koszt około 450zł z adresu w Polsce pod adres za granicą (zamówienie przejazdu
  • Odpowiedz
Myślę nad Otto, bo raczej wypłacalna i nie robi pod górkę jesli pracujesz uczciwie(chyba) no ale boję się o lokacje i lokatorów, że dostane zagrzybialy pokój z 4 kryminalistami (zaznaczę ze chrapię ostro).


@AnonimoweMirkoWyznania: Z kryminalistami nie będziesz, bo z tego co kojarzę to wymagają zaświadczenia o niekaralności.
Polecam jeszcze E&A, rzadko ktoś mocno narzeka na tę agencję.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania znam osobę, która ma długi, wpłatę na konto walutowe na revolucie i do tej pory komornik grosza jej nie zabrał. Umowę w Kirschu masz niemiecką i też nie ma tu patologii bo do pracy wymagane było zaświadczenie o niekaralności.
  • Odpowiedz
EleganckaJulka: @kruszomek: raczej mam jeszcze konto w ING NL, chyba że mi zamknęli z powodu nieaktywności (w co wątpię, bo pewnie mnie kasują co miesiąc :p)
@tarushiba: z tym zaświadczeniem to niby chcą niby nie. Jeśli chodzi o e&a to chyba oferują niższe stawki niż Otto
@Kaiying: mogłabyś zdradzić jakie pensje były w kirschu? (wiadomo że magazyn magazynowi nie równy)
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz