Wpis z mikrobloga

obowiązki zapisane w prawie też są przecież prawem. Chyba że to obowiązki nieformalne, ale wtedy nie trzeba ich przestrzegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: Masz obowiązek obrony ojczyzny ale możesz zostać z niego zwolniony i o tym decyduje sejm.
@Frasad: A czy jest obecnie jakikolwiek sensowny argument, żeby nakaz obowiązywał? Zupełnie odrywając się od stania o Ukrainki na insta czy nazywania przez szurów Zełenskiego zbrodniarzem. Nie popierałem go na początku ale rozumiałem, że była panika i rząd się bał, że zaraz Rosjanie będą w całym kraju.
Ale obecnie ruskich nie ma pod Kijowem, trwa wymiana ognia na wschodzie kraju. Jaki jest powód, żeby teraz, w tym momencie ci ludzie byli
To nie ty będziesz decydował. Jeśli nie chcesz spełniać obowiązku to opuść kraj zanim zostanie od ciebie obowiązek wyegzekwowany.


@Moisze: oczywiście, że ja będę decydował. Stefan Batory powiedział chyba kiedyś: "Nie jestem królem waszych sumień" i to przecież niezaprzeczalny fakt.
@Moisze: Swoją drogą jeśli jesteś takim zwolennikiem rozporządzaniu ludzi przez rząd, to rozumiem, że poparłbyś wprowadzony przez PiS ewentualny zakaz wyjazdu lekarzy za granicę? Przecież każdy ma obowiązek chronić kraju? co za różnica czy przed kulami, które ich zabijają czy chorobami i urazami. W końcu jeśli kraj potrzebuje lekarzy to można im zabronić. W końcu "to nie oni mają decydować" tylko jaśnie nam panujący.

Można to w ogóle rozszerzyć na zakaz
oczywiście, że ja będę decydował. Stefan Batory powiedział chyba kiedyś: "Nie jestem królem waszych sumień" i to przecież niezaprzeczalny fakt.


@skitarii: Tak tak, w Ługańsku też byli tacy cwani a jak Ruscy robili łapanki to już tyle animuszu nie mieli.
Przecież to co zrobili to jest zbrodnia. Jak można to popierać?


@ObserwatorPPR: wystarczy być neuropkiem ¯\_(ツ)_/¯ na szczęście w NATO aż takich idiotów nie ma. Głupio by było, gdyby taki zmuszony do służby poborowy kiedyś się wk#$wił i strzelił Javelinem za milion złotych w czołg kolegów, np. Abramsy za 50 mln złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do poboru to to jest fakt, że obecnie nie ma żadnego powodu żeby nie wcielać kobiet do wojska. Fakt, że nikły sens ma wysyłanie ich do okopów, ale to XXI wiek. Obecnie woja nie polega na masach ludzi biegnących na siebie z bagnetami i pałkami.
@sildenafil: no i dla mnie jest to #!$%@? pomysł i nie popieram go nawet w 1% bo od dziecka mówiłem, że nigdy nie mam zamiaru oddawać życia za kraj za co często byłem #!$%@? nawet w środowisku swoich znajomych bo dorastałem w czasach, kiedy modne były jakieś #!$%@? nacjonalistyczne brednie na FB i odzież patriotyczna XD nie popieram zmuszania kogokolwiek do walki za swój kraj i też uważam, że prawo powinno
@gardzenarodowcami: nie jestem konserwatystą, ani wyborcą Ruchu Narodowego, ani Konfederacji. Więc Twoje zarzuty nie mają wobec mnie zastosowania. I o ile są słuszne: jeżeli ktoś popierał obowiązkową służbę wojskową przed wojną to teraz nie powinien być nagle przeciwko, o tyle nie sądzę, aby ktoś taki istniał na masową skalę. Ci co popierali dalej popierają, a sondaże pokazują, że poparcie dla przywrócenia poboru rośnie, a ci co nie popierali są jeszcze bardziej
@sildenafil: tylko dlaczego w przęciagu ostatnich dni widziałem z 15-20 postów na ten temat i każdy dotyczył Ukrainy lub Zełenskiego, a żaden Putina, który wysyła jakichś gówniarzy bez sprzętu na pewną śmierć? nie jestem do konca pewien, ale takie zakazy były w większości krajów podczas stanu wojennego( możesz mnie poprawić jeśli się myle) ale to sami faceci przyjeli zasadę, że żona zostaje z dziećmi, a facet idzie się przekręcić za ojczyzne¯\_(ツ)_/¯
Pobierz
źródło: comment_1661270080WvYMiybWLPYcPAjJAAbxdB.jpg
@gardzenarodowcami:
Najbardziej to mnie śmieszy argument @sildenafil że nie ma co Putina i Rosjan w to mieszać bo to oczywiste xD
Rosja. Państwo które kreuje się na wielkich konserwatystów którzy tak chcą zaorać ten zachód i lewactwo a nawet swoich wojowników - mężczyzn- nie potrafią zaopatrzyć w porządne buty czy żywność. Ci mężczyźni giną tam jak mięso armatnie za poglądy kilkudziesięciu czy kilkuset czubków i wykopkowi specjaliści od rosyjskiej propagandy jedyne