Wpis z mikrobloga

@skitarii: no dla mnie kobiety i mężczyzni powinni na tych samych zasadach czyli albo razem, albo wcale i mam takie poglądy od jakichś 20 lat ale o to właśnie mi chodzi, że Polska prawica, która od lat hypowała model tradycyjny styl życia i nacjonalistyczne postawy zaczeła martwić się o los mężczyzn akurat teraz, kiedy jest to idealne podłoże dla ruskiej propagandy XD tutaj nikt nie mówi, że problem nie istnieje
  • Odpowiedz
ja tam i tak będę głosować na konfederacje


@Creon: No i super, jak ciebie zapędzą do roboty, żebyś robił na kobiety to będziesz jeszcze bardziej szczęśliwy
  • Odpowiedz
@Frasad: przepraszam bardzo, ja wciaż popieram Ukrainę tak jak to robiłem od samego początku, ale dlaczego młode kobiety dostały zezwolenie na wyjazd? Czy ich juz nie mozna przeszkolić na sanitariuszki? Jestem pewien, że potrzeba kobiet by zwolnić mężczyzn z niektórych zadań by móc wysłać ich na front. Skoro bronimy kraju to bronimy go wszyscy i mam nadzieję, że uciekające Ukr4inki będą osobami drugiej kategorii kiedy już mężczyźni wypchną orków i
  • Odpowiedz
Przecież to w idei konserwatyzmu jest to, że chłop to ma być chłop, ma iść na wojne i zdychać za ojczyzne, a kobieta ma siedzieć w domu i oczekiwać na męża.


@niochland: bo przegrywy myślą że ustawą dostaną tradwife xD
  • Odpowiedz
@gharman: Pewnie, że można, np. ja jako lewaczka nie popieram. Ale na wykopie co jakiś czas pojawiają się wpisy przegrywów wyzywające Zełeńskiego od zdrajcy i mordercy mężczyzn, co jest jednym wielkim xD
  • Odpowiedz
@Monifufka: ja tez go wyzywam od mordercy mezczyzn, nie zmienia to faktu ze z innych powodow uwazam go za bohatera. nie musimy traktowac ludzi jako czarno biale istoty, mozna lubic ich za jedne czyny a za inne nienawidzic
  • Odpowiedz
@skitarii: A dlaczego chcesz się ulotnić dopiero po wybuchu wojny? Jeśli mieszkasz tu i czerpiesz korzyści z życia w tym społeczeństwie to masz obowiązek tego społeczeństwa bronić. Jeśli ci to nie odpowiada to powinieneś opuścić ten kraj zanim ten obowiązek będzie względem ciebie egzekwowany. No chyba że będziesz liczył że w ramach wyjątku zotaniesz uznany za nieprzydatnego i wypuszczony.
  • Odpowiedz
@Frasad Zabawne jest to że ci co piszą piekło mężczyzn i oskarżają Żelenskiego, w dupie mają młodych mężczyzn z Donbasu i Ługańska którzy są siłą wysyłani na zmielenie na Ukrainę.
  • Odpowiedz
A dlaczego chcesz się ulotnić dopiero po wybuchu wojny? Jeśli mieszkasz tu i czerpiesz korzyści z życia w tym społeczeństwie to masz obowiązek tego społeczeństwa bronić. Jeśli ci to nie odpowiada to powinieneś opuścić ten kraj zanim ten obowiązek będzie względem ciebie egzekwowany. No chyba że będziesz liczył że w ramach wyjątku zotaniesz uznany za nieprzydatnego i wypuszczony.


@Moisze: konstytucja mówi, że mamy równe prawa niezależnie od płci, więc mam
  • Odpowiedz
konstytucja mówi, że mamy równe prawa niezależnie od płci, więc mam taki sam obowiązek bronić kraju jak kobiety.


@skitarii: To mówi ze masz równe prawa czy obowiązki? Bo najpierw piszesz o równych prawach a później wspominasz po przecinku o obowiązkach.
  • Odpowiedz
@Frasad: Widze, że dla takiego simpa jak ty to za trudne do ogarnięcia, że można kibicować Ukrainie by w---------i ruskiemu ścierwo, a jednocześnie krytykować zakaz wyjazdu dla mężczyzn.
  • Odpowiedz
To mówi ze masz równe prawa czy obowiązki? Bo najpierw piszesz o równych prawach a później wspominasz po przecinku o obowiązkach.


@Moisze: obowiązki zapisane w prawie też są przecież prawem. Chyba że to obowiązki nieformalne, ale wtedy nie trzeba ich przestrzegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz