Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Częstość mycia włosów zależy od stanu skóry głowy i porowatości włosów. Np dziewczyny z kręconymi włosami (wysoka porowatość) mogą myć rzadziej włosy choćby raz w tygodniu ze względu na to, że ich włosy nie wchłaniają tak łoju i to zupełnie normalne. U każdego to indywidualna sprawa i powinno się myć tak jak się rzeczywiście przetłuszczają lub spróbować zmienić kosmetyki. Co do suszarki - jeżeli się zabezpiecza włosy i nie suszy gorącym nawiewem
@pieknamarion: Jestem chłopem, mam długie włosy. Praca biurowa, jeżdżę swoim autem, wiec nie zbieram syfu z komunikacji miejskiej ( ͡º ͜ʖ͡º). Jak akurat nie mam żadnej większej aktywności fizycznej to spokojnie raz na 3/4 dni mogę umyć. Latem częściej bo łeb się poci samoistnie. Mycie włosów raz na tydzień to chyba przesada ale nie mi to oceniać - jak kto się czuje, tak myje, pod warunkiem,
Normalnie jak się nie myje włosów 5-6 dni (a zimą to np u mnie norma), to włosy wyglądają jak świeżo po myciu.


@Silly_Alpaca: co?!?! Jak ja nie umyje drugi dzień z rzędu to mam włosy tłuste jak diabli

@pieknamarion Przykro mi to mówić, ale zostałeś wyruchany przez propagandę producentów szamponów.
Włosy wydzielają łój z jakiegoś powodu. A ty dzień w dzień robisz im na przekór i zmywasz go. Więc one reagują
@Silly_Alpaca: Jak można nie myć włosów codziennie? Jak? Argument że wyglądają jak po myciu też nie przekonuje, zęby zawsze wyglądają jak po myciu a myje się je częściej niż raz dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli mogę nie myć przez tydzień i wmawiać że ,,o to taka flora bakteryjna ochronna się robi" XD Albo w ogóle się nie myć, przecież wyglądam jak po myciu XD


@Voltaire wow