Wpis z mikrobloga

Dołączył do zespołu typ, przedstawiają go, że niby ma 20 lat doświadczenia w IT...

Patrze na jego linkedin i zdjęcie... jakiś młody... patrzę w doświadczenie... i zaczyna się w 2009 roku,
więc brakuje ok. 7 lat historii xD, większość firm w CV to jakieś no-name... ale widzę kierowniczka podniecona, bo 20 lat doświadczenia, a jak wiadomo "seniorów" ciężko teraz znaleźć.... xD

ciekawe co to za koleżka...

mieliście jakieś ciekawe doświadczenia z ludźmi z "nadmuchanym" CV ? xDDD

#pracait #korposwiat #pracbaza #programowanie #korpo
  • 11
@FantaZy: Ja też na LinkedIn nie mam całej historii zatrudnienia. Od prawie 8 lat zajmuję się telekomunikacją bezprzewodową i systemami wbudowanymi. Wcześniej, prawie 5 lat temu orałem w webdevelopmencie, czyli zupełnie innej działce. O tym, że webdevelopment wyglądał wtedy zupełnie inaczej już nie wspomnę (jedynym frameworkiem w JS było jQuery :)). Dlatego nie widzę sensu zaśmiecać sobie tym LI.

Z czystej ciekawości, jaki stack?
Dołączył do zespołu typ, przedstawiają go, że niby ma 20 lat doświadczenia w IT...

Patrze na jego linkedin i zdjęcie... jakiś młody... patrzę w doświadczenie... i zaczyna się w 2009 roku,

@FantaZy: i tak cię to boli?
@FantaZy: hindusy xD

w moim korpo była sytuacja (co prawda nie z 20 lat doświadczenia, a znajomością chmury) gdzie szukali kogoś z certyfikatami z aws do jakiegoś przetargu i poprosili jakiegoś typa z hinduskiego oddziału o kwity, bo w systemie wewnętrznym (na linkedinie również, jak wylookałem) ma wpisane wszystkie możliwe.

proszą go aby przesłał te kwity w pdf asap, a ten swoim łupanym angielskim odpowiada, że aws'a na oczy nie widział.
mieliście jakieś ciekawe doświadczenia z ludźmi z "nadmuchanym" CV ?


@FantaZy:
1. Chinka mieszkajaca w Toronto probowala sie zatrudnic do zespolu w Nowym Yorku, nasciemniala strasznie o meta template programming i bibliotekach typu boost:hana. Po pierwszym pytaniu przyznala, ze ona to w sumie tego nawet na oczy nie widziala, tylko zespol techniczny uzywal, a ona to bardziej matematyczka.
2. Gosc ktory mial 20 albo 27 lat doswiadczenia, nie pamietam ktory byl