Wpis z mikrobloga

#keto macie jakiś pomysł czym można zastąpić kawę kuloodporna? Żeby mocno podbijało tłuszcze, było szybkie do zrobienia, najlepiej napój ale bez tylu nasyconych (zły cholesterol mi podskoczył)
  • 20
@luk04330: kurcze wydaje mi się że kiedyś gdzieś widziałem jakiś napój oparty na oliwie. Jakies zioła, żenszenie, #!$%@?. Tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć co to było.
@askorek: Tak w skrócie - LDL też ma swoje "odmiany". Ze zwykłym LDL'em wątroba sobie radzi, nie radzi sobie z utlenioną formą tej lipoproteiny (oxLDL), niszczony jest wtedy receptor za pomocą którego LDL łączy się z wątrobą i nie ma możliwości wychwytu go. Takowy faktycznie się odkłada w żyłach i go blokuje. A oxLDL tworzy się najpierw przez (nie wiem jak nazwać to po polsku więc będzie po angielsku) glucoside LDL,
@askorek: Jestem na keto i carnivore już prawie 3 lata. Mam cholesterol jak niemowlak a właśnie wbiłem na patelnię 10 jajek i zaraz zjem pyszną jajecznicę. Początkowo możesz mieć coś tam wyżej ale po jakimś czasie na keto cholesterol się unormuje.
No niestety. Nie możesz przykładać wiedzy statyno-lekarzy do realiów keto.