Wpis z mikrobloga

@NewBlueSky: Wykonanie jest może i logiczne, ale sama decyzja, jak i jej powód nie ma nic związanego z logiką.

Samobójstwo jest z gruntu nielogiczne, a jego przyczyny mają podłoże emocjonalne, najczęściej wynika z depresji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@ajuto00: tu tez bym polemizował. Ja jako dziecko (około 6-8 lat) byłem swiadomy czym jest eutanazja, w sensie, sam doszedłem do wniosku, że takie cos powinno istnieć. A nie miałem żadnej depresji ani nic takiego. Byłem po prostu swiadomy, że jeśli miałbym skończyć jako robak harując do konca życia to lepiej umrzeć. Albo z chorobą nieuleczalną, która by mi sprawiała problemy. To czysta logika.
@NewBlueSky: decyzja o eutanazji ma swoją logikę, głównym argumentem jest najczęściej nieodwracalne i niemożliwa do normalnego funkcjonowania ciężka, bolesna choroba.

decyzja o samobójstwie nie ma takich argumentów, najczęściej podyktowana jest jak najbardziej odwracalnymi stanami emocjonalnymi lub uleczalnymi psychicznymi schorzeniami

dlatego wyraźnie rozróżniamy te dwa pojęcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajuto00: myślę, że nie każda decyzja jest sobie równa. A raczej nie mamy wywiadu sprzed każdego samobójstwa. Nie wątpię, że wiele z nich wynika z choroby ale to przecież nie jest zasadne, że te choroby rozwijały by się inaczej wśród kobiet i mężczyzn. Powodując inne skutki. Choroby, wirusy itd raczej nie rozróżniają płci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oCzwartejWstajaPtaki: nie podałeś żadnego argumentu logicznego tylko hipotezę, która nie ma zadnej wartości. A potem druga skierowaną bezpośrednio do mnie.

Albo nie wiesz czym jest logika albo trollujesz.

Mógłbym odpowiedzieć na nią i wyjaśnić jak to działa ale może sam się wyprodukujesz, chce zobaczyć, że jednak wiesz co to logika.