Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jesteśmy już z dziewczyną dwa lata razem i podniósł się temat wspólnego zamieszkania. Dostałem od rodziców dwa pokoje (bez kredytu), formalnie mieszkanie jest moje. Ja pracuję w korpo na etacie, ona natomiast prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, pracuje głównie zdalnie i jest #programista10k. Niedawno zapytała mnie, czy jakby się ona do mnie wprowadziła, to:
- czy ją w tym mieszkaniu zamelduję,
- czy udzielę jej pisemnej zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w tym mieszkaniu.
Zapaliła mi się czerwona lampka, czy ona może nie chce jakoś przejąć mojego mieszkania. Pochodzi z biednej rodziny i jej rodzice nie są w stanie pomóc jej finansowo. Dorabia się sama. Czy takie formalności są rzeczywiście potrzebne? Czy mogą być z tego jakieś problemy?

#zwiazki #mieszkanie #nieruchomosci #kredyt #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fdebaa6bf3a141a79b63d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: słaby bait bo odpowiadam. Byłem na JDG i też potrzebowałem takiej zgody, nic się takim czymś nie zdziała w kwestii przejęcia mieszkania, to tylko formalność dla urzędu żeby mieli podkładkę pod jakiś adres działalności na potrzeby rejestru przedsiębiorców. Meldunek to oczywista sprawa akurat i też całkowicie osobna od kwestii włanościowych. Innymi słowymi, martwisz sie chłopie niepotrzebnymi pierdołami, daj lasce żyć i nie rób problemów.
  • Odpowiedz
na spokojnie możesz ją zameldować (umowa meldunku okazjonalnego), może tez śmiało prowadzić działalność.
Nie ma to nic do jakiegokolwiek ubiegania się o współwłasność mieszkania - kiedykolwiek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania zarabia tak dużo i chce zniżki na muzea? Rozumiem, że jej nie stać? To głupi argument, jeśli ma tyle pieniędzy ;)

Byłoby mi wstyd, gdybym zapytał o coś takiego jak ona xD

Jeśli korespondencja będzie przychodziła do rodziców to zawsze może ich odwiedzić. Oni się będą cieszyli, że będzie przyjeżdżała, a ona, że ma korespondencję.

Nie gódź się na coś takiego, tym bardziej bez ślubu! To głupota ;)
  • Odpowiedz
@marcpol: Oczywiście, że to nieprawda. Nie możesz prowadzić działaności bez zgody właściciela i urzędy (Urząd Skarbowy konkretnie) weryfikuje dokumenty, które przedstawisz (np. akt notarialny jeżeli jesteś właścicielem).
  • Odpowiedz
@marcpol: Oczywiście, że to nieprawda. Nie możesz prowadzić działaności bez zgody właściciela i urzędy (Urząd Skarbowy konkretnie) weryfikuje dokumenty, które przedstawisz (np. akt notarialny jeżeli jesteś właścicielem).


@Vetinari: Nic takiego nie napisałem. Nie jest wymagana zgoda pisemna. Może to być umowa w umowa ustna. Do założenia DG wymagane jest jedynie oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do nieruchomości. Jego posiadanie nie jest jednak weryfikowane. Urzędy skarbowe kontrolują płatników VAT,
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol "Bez pisemnej zgody również może prowadzić DG w tym mieszkaniu. Urzędy nie weryfikują tytułu prawnego do lokalu"

Tu się mylisz. Zależy jakiego typu jest działalność. Jeżeli jesteś Vatowcem to urząd skarbowy weryfikuje i prosi o te oświadczenie. Tym bardziej jeżeli jesteś vatowcem i chcesz zarejestrować firmę pod adresem biura wirtualnego to od razu będzie kontakt z US i raczej brak pozwolenia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po co wogóle rejestrować firme w domu, jak można za sto-kilka złotych miesięcznie zarejestrować w wirtualnym biurze.
To jest jakiś tam koszt, ale w cenie usługi jest przede wszystkim higiena (nie miesza się spraw firmowych z domowymi), skanowanie korespondencji i adres w biurowcu, zamiast w prywatnym mieszkaniu.

Rejestrując firme w domu należy sprawdzić czy nie będzie wtedy wymagany podatek od nieruchomości dla firm (25zł/m rocznie)
  • Odpowiedz