Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jesteśmy już z dziewczyną dwa lata razem i podniósł się temat wspólnego zamieszkania. Dostałem od rodziców dwa pokoje (bez kredytu), formalnie mieszkanie jest moje. Ja pracuję w korpo na etacie, ona natomiast prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, pracuje głównie zdalnie i jest #programista10k. Niedawno zapytała mnie, czy jakby się ona do mnie wprowadziła, to:
- czy ją w tym mieszkaniu zamelduję,
- czy udzielę jej pisemnej zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w tym mieszkaniu.
Zapaliła mi się czerwona lampka, czy ona może nie chce jakoś przejąć mojego mieszkania. Pochodzi z biednej rodziny i jej rodzice nie są w stanie pomóc jej finansowo. Dorabia się sama. Czy takie formalności są rzeczywiście potrzebne? Czy mogą być z tego jakieś problemy?

#zwiazki #mieszkanie #nieruchomosci #kredyt #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fdebaa6bf3a141a79b63d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 49
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zapytaj na co jej ten meldunek, bo w dzisiejszych czasach meldunek sluzy do celow statystycznych, a chyba dla GUSu laska nie pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie mysli, ze nie bedziesz mogl jej z mieszkania wywalic, dzieki temu meldunkowi.
  • Odpowiedz
- czy ją w tym mieszkaniu zamelduję,


@AnonimoweMirkoWyznania: Meldunek ma znaczenie ewidencyjne, nie oznacza prawa osoby zameldowanej do przebywania w lokalu.

- czy udzielę jej pisemnej zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w tym mieszkaniu.


@AnonimoweMirkoWyznania: Bez pisemnej zgody również może prowadzić DG w tym mieszkaniu. Urzędy nie weryfikują tytułu prawnego do lokalu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: meldunkiem nie przejmie mieszkania.

Pisemna zgoda potrzebna jest urzędowi skarbowemu, aby mogła w mieszkaniu prowadzić działalność.

Spójrz z drugiej strony, Ona też się boi być wystawioną.

Urzędy nie weryfikują tytułu prawnego do lokalu.


@marcpol:weryfikują, prędzej czy później ktoś może o to zapytać, a na pewno jeżeli Pani jest w vat.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ją zameldujesz to będziesz niezły frajer. Równie dobrze możesz zgłosić się do jakieś samotnej młodej mamusi i poprosić o zgłoszenie cię do urzędu jako biologicznego ojca XDDDD
  • Odpowiedz
Bez pisemnej zgody również może prowadzić DG w tym mieszkaniu. Urzędy nie weryfikują tytułu prawnego do lokalu.


@marcpol: Przy zmianie adresu prowadzenia działalności trzeba zmienić również adres urzędu do podatku VAT. Obecnie praktycznie za każdym razem się odzywają. Chcą umowę najmu albo użyczenia lokalu.
  • Odpowiedz
@marcpol:weryfikują, prędzej czy później ktoś może o to zapytać, a na pewno jeżeli Pani jest w vat.


@kuncfot: Nigdy nie spotkałem się z taką weryfikacją i nie słyszałem o takim przypadku, ale może coś się zmieniło. Miałem natomiast kontrolę z US, gdzie osobiście weryfikowano adres prowadzonej działalności.

@marcpol: Przy zmianie adresu prowadzenia działalności trzeba zmienić również adres urzędu do podatku VAT. Obecnie praktycznie za każdym razem się odzywają. Chcą
  • Odpowiedz
Bez pisemnej zgody również może prowadzić DG w tym mieszkaniu. Urzędy nie weryfikują tytułu prawnego do lokalu.


@marcpol: Mi, na drugi dzień po rejestracji DG, pod dom przyjechał koleś z Urzędu Skarbowego i zrobił zdjęcie z zewnątrz. Nawet dzwoniłem do US czy to oni go przysłali, powiedzieli że to normalne praktyki zapobiegające powstawania fikcyjnych firm.
  • Odpowiedz
@marcpol: Mi, na drugi dzień po rejestracji DG, pod dom przyjechał koleś z Urzędu Skarbowego i zrobił zdjęcie z zewnątrz. Nawet dzwoniłem do US czy to oni go przysłali, powiedzieli że to normalne praktyki zapobiegające powstawania fikcyjnych firm.


@samakra: Tak, jednak nie jest to weryfikacja tytułu prawnego.
  • Odpowiedz
@marcpol: teraz jak jdg rejestruje się do vat do musi przesłać tytuł prawny a często jest też nalot, żeby sprawdzić czy to nie słup/żul/bezdomny od rydzyka.
Więc jak vatowiec zmieni siedzibę, to naturalną koleją rzeczy jest że wołają tytuł prawny.
  • Odpowiedz
Tak, jednak nie jest to weryfikacja tytułu prawnego.


@marcpol: Pofatygowali się osobiście żeby zweryfikować czy to co napisałem we wniosku jest prawdą. Podczas składania wniosku zaznaczasz, jaki masz tytuł prawny do lokalu, a potem podpisujesz się pod tym że wszystko co napisałeś jest prawdą.

Nawet prowadząc DG w domu rodzinnym, dom należący do rodziców, musisz mieć zgodę od nich że pozwalają ci prowadzić tam działalność.
  • Odpowiedz
Nawet prowadząc DG w domu rodzinnym, dom należący do rodziców, musisz mieć zgodę od nich że pozwalają ci prowadzić tam działalność.


@samakra: To prawda, jednak może być to umowa ustna.

@marcpol: teraz jak jdg rejestruje się do vat do musi przesłać tytuł prawny a często jest też nalot, żeby sprawdzić czy to nie słup/żul/bezdomny od rydzyka.


@kuncfot: Tak, spotkałem się z takimi kontrolami, sam taką miałem, ale bez żądania
  • Odpowiedz
OP: Dziewczyna mówiła, że póki co jest zameldowana u siebie na wsi u rodziców i tam także ma zarejestrowaną JDG. Meldunek argumentuje tym, że będą jej wtedy przysługiwać jakieś zniżki na muzea (bardzo lubi zwiedzać, to fakt) i komunikację miejską. Co do JDG mówiła, że miała już kontrolę z US (może dlatego, że rodzice mieszkają na zadupiu) i się właśnie pytali jej czy posiada tytuł prawny do tego lokalu. Chce ona
  • Odpowiedz