Wpis z mikrobloga

Koksy, pomuszcie.
Chciałabym rozpocząć przygodę z siłownią. Nie chcę chudnąć, bo wagę mam dobrą, bliżej do niedowagi. Zależy mi na zbudowaniu fajnej sylwetki, oczywiście tyłek przede wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Problem jest w tym, że przechodziłam dwukrotnie operację kolana po zwichnięciu rzepki. Teraz już wszystko jest ok (później nawet trenowałam balet), sama operacja była jakieś 10 lat temu, ale mimo rehabilitacji wiem, że ta noga jest słabsza i nie chciałabym zrobić sobie krzywdy XD
Doradźcie od czego mogłabym zacząć, chce mi się siłowych, ale pewnie wejdę tam i nie będę wiedziała, co robić XD przy okazji nie #!$%@?ąc kolan i stawów.

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #zdrowie
  • 18
@anuszkiewicz: też mam problem z kolanami i główne ćwiczenia np na dół ciała nie obciążające u mnie kolan to hip thrust, glute bridge, rumuński martwy ciąg i wszelkie odciągania nogi na wyciągu. Przysiady robię ale z małym obciążeniem i opaskami. Plus warto też coś na czwórki dorzucić np na maszynach (np prostowanie nóg).
@Bartekgkw: @elemel90: Ja nie rozumiem myślenia, że jest zestaw "obowiązkowych" ćwiczeń. Każde można zastąpić. Nikt tutaj nie będzie startował w zawodach a raczej pro zdrowotnie ćwiczy. Dalej uważam, że jeśli kolana nie pozwalają to przysiad odpuścić.
@elemel90: głęboki przysiad niekoniecznie musi być dobry dla zdrowia kolan. Wszystko zależy, co tam się z nimi dzieje. Na pewno dla @profildogier bezpieczniej byłoby robić low-bar na biodro i ograniczeniem ruchu kolana w przód albo box squat, bo kolano wtedy jest wtedy w miarę możliwości odciążone. Tak poza tym, to zalecam jednak wizytę u fizjoterapeuty i kontrolę tych kolan, aby wykluczyć, czy można robic ten przysiad i w jakim zakresie
@Saprofit: Ja bardziej odnosze się do wypowiedzi, że to baza. Uważam, że każde ćwiczenie powinno być dostosowane do każdego z nas osobno. Do większości ćwiczeń są zamienniki. Zgadzam się, że przysiad to fajne ćwiczenie ale nie jest obowiązkowe o ile gdzieś w zawodach nie startujemy które tego wymagają. Jak ćwiczyć dla siebie to najlepiej aby być jak najdłużej zdrowym niż prowadzić do kalectwa. A co do Twojej wypowiedzi to się zgadzam
@Bartekgkw: @elemel90: Ja nie rozumiem myślenia, że jest zestaw "obowiązkowych" ćwiczeń. Każde można zastąpić. Nikt tutaj nie będzie startował w zawodach a raczej pro zdrowotnie ćwiczy. Dalej uważam, że jeśli kolana nie pozwalają to przysiad odpuścić.


@profildogier: No jasne, że tak ale nawet nie ma co podejmować dyskusji bo zakutych łbów takich jak @elemel90 się nie przekona XD