Wpis z mikrobloga

@bronxxx: > Pomyślcie ile takich perełek jest u nas kraju, które niszczeją niestety. Warszawa przed zburzeniem była nazywana perłą północy. Polska! Kraj kocham, państwa nienawidzę!

@bronxxx: wiesz w jednych miejscowościach potrafią z fundamentów postawić pałac od nowa, a w innych za X milionów mogą otynkować frontową ścianę i otoczyć taśmą grozi zawaleniem. To wszystko i jeszcze więcej zawdzięczasz władzą lokalnym.
@bronxxx: pałac w Chróstniku, 2km od Lubina (dolnośląskie). Ze zgliszczy odbudował go Dariusz Miłek, właściciel CCC. Ile tam pieniędzy wladowano to głowa mała. A wiem bo coś nie coś tam robiłem. Aktualnie prywatna rezydencja, nie ma opcji na zwiedzanie. Oprócz pałacu odbudowano i dobudowano kilka budynków, zrobiono piękny park pałacowy a całość otoczono wysokim ceglanym murem. Przesiedlono kilka rodzin w tym celu (za ich zgodą) a nawet p. Miłek za wlasne
podziękuj ruskim i komunistom którzy grabili, palili, a ci drudzy z tego co zostało robili siedziby PGRów i innych spółek rolniczych ewentualnie magazyny.


@WCB9968: Dokładnie. Kilka miejsc się zachowało np. pałac w Łancucie, bo się udało, żeby ruska dzicz nie weszła.
@bronxxx: raz czytałem artykuł że ktoś kupił taki pałacyk i chciał odrestaurować to musiał firmę ochroniarską wynająć bo na wsi ludzie się #!$%@? że burżuazja wraca i zaczęli dosyć konkretnie sabotażować budowę xD
@Radiativ Zgadza się prościej i łatwiej. Ale chyba jesteś zbyt młody, bądź nie przekraczasz 100IQ żeby wiedzieć, że pozostałości po dziadach i pradziadach się kultywuje. Gdyby wszyscy byli jak ty, to dzisiaj Machu Picchu dalej by było zarośnięte i nikt by nie wiedział, że przed nami na tej ziemi była inna cywilizacja. Przypuszczam,że bardziej rozwinięta od nas. Porównując dawna architekturę gotycką etc. W porównaniu z dzisiejszym szkłem, to się nie umywa ludziu.
@Radiativ: Następnie pan Szumowski powie ze zna firmę która konserwuje zabytki. Za remont zapłacimy kilkukrotnie więcej niż jest wart. Połowy pomieszczeń nie wyremontują, a w drugiej połowie po roku zaczną odpadać kafelki. Oczywiście okaże się ze firma jest już zamknięta, więc nie będzie jak wyegzekwować gwarancji i trzeba będzie ładować kolejne miliony w remont po remoncie
@ejshuud: To ze rząd to debile to osobna sprawa. Dlatego takie budynki niszczeją, drugim powodem jest właśnie konserwator zabytków któremu musisz tłumaczyć każdą pierdołę, która chcesz zrobic