Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adio912: Nie byłem nigdy w Brnie, ale to chyba wszędzie działa tak samo. Albo ktoś sam cię zagada na ulicy, albo pójdziesz do jakiegoś baru który się będzie nazywał "cofee shop" czy coś w tym stylu, zamówisz tam byle gówno i przy okazji zapytasz kelnerki czy nie wie gdzie tu można dostać palenie, a potem sam ktoś do ciebie podejdzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy: Tam chyba można legalnie posiadać 3 albo 4 krzaki w domu :) w Polsce prawdopodobnie jeszcze wiele Odry musi upłynąć. Nawet w Holandii nie jest legalna a jedynie państwo przymyka oko :) i 5g można mieć przy sobie
  • Odpowiedz
@Aguirre_gniew_brzozy:
Nie jest legalne. Jest nielegalne i karane. Ale posiadanie nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem. I co za tym idzie, posiadanie jest przez organy ścigania traktowane mniej więcej z taką surowością jak przechodzenie przez jezdnię na czerwonym.
  • Odpowiedz
@laga_dyga:

nie można mieć nic przy sobie, po prostu rekwirują i wystawiają mandat. Jak obcokrajowiec to tyle ile ma w portfelu i elo


sranie w banie, Czesi maja na to wywalone - gdy tam mieszkałem to byłem świadkiem gdzie stojąc na przejściu dla pieszych młody kopcił lolka obok strażnika miejskiego, ten ostatni nawet się w jego stronę nie odwrócił

@Adio912: polecam ci obadać okolice ul. Behounskiej, tam się koncentruje zwykle
  • Odpowiedz
@Adio912: Bar Naproti, otwierają o 16:20 więc już samo to sugeruje, co to za lokal. Wieczorami w środku siekiera jak sam #!$%@?. Popytaj ludzi w środku, ktoś na pewno powinien coś mieć/poczęstować (chociaż znając Czechów to średnio przyjaźnie będą reagować na mówiącego po ang obcokrajowca, ale warto spróbować).
  • Odpowiedz
@Adio912: po polsku też można próbować jak najbardziej, chociaż Czesi często twierdzą, że nic po polsku nie rozumieją :) jak Ci się w ogóle podoba(ło) Brno? ja mieszkałem tam kilka lat, spoko miasto, ale mam wrażenie, że w porównaniu z dużymi miastami w Polsce to trochę się tam zatrzymał czas
  • Odpowiedz