Wpis z mikrobloga

A moja babcia wychowała piątkę dzieci i musiała codziennie prać tetrowe pieluchy ;) Do tego co dzień robiła obiad i doiła krowy.


@K-S-: Twoja babcia przede wszystkim nie musiała z bombelkami siedzieć 24/7 (czy tam 16/7 odliczając pracę) i wymyślać im zabaw rozwojowych na kiju, tylko starsze zajmowały się częściowo młodszymi, a nikt się nimi w ten sposób nie zajmował z dorosłych. dodatkowo jak odrosły trochę od ziemi całe dnie spędzały
@powaznyczlowiek ale to jest kwestia społeczna, już nawet nie chodzi tylko o matki, ale ogólnie o rodziców. Niezliczoną ilość razy słyszałem o tym, jakie to rodzicielstwo jest ciężkie, ile to jest poświęcenia, jak bardzo mam teraz dobrze, że nie mam dzieci i jak to mam korzystać, bo później to już tragedia...

A jak im mówię wprost, że nie mam dzieci i nie planuję mieć to jest nagle zmiana narracji, że jak to?
@Constantine: dodam jeszcze tyle: jeśli ktoś też narzeka w normalny sposób to też nic złego, dzieci to wykańczająca działka; nie mam dzieci, ale to chyba logiczne - generalnie druga istota, jeśli jest przyklejona do ciebie cały czas potrafi wkurzyć/zmęczyć, czy mała czy duża. samo to, że ktoś pozrzędzi przez chwilę to normalna rzecz, nie wiem czemu się takie larum podnosi, jak zrobi to rodzic.

no chyba, że to typ "no będziesz
. No #!$%@?, 5 minut temu mówiliście jaka to #!$%@? a teraz jak powiedziałem, że nie zamierzam się w nią pakować, to uważacie, że to takie wspaniałe.


@Akos: Jedno nie wyklucza drugiego
No ale przecież to jest często spotykane. Ludzie marudzą, że benzyna droga, że przeglądy/naprawy sporo kosztują, a kupują drugie auto do domu. Bo najczęściej jest taka konieczność.


@inozytol: Auto nie budzi Cię w środku nocy (jeszcze), gdy mu się "check engine" zapali. A jak zacznie za bardzo #!$%@?ć, to zawsze można sprzedać i problem z głowy.
@somskia: ludzie robią kariery, budują firmy, uprawiają sport wychowując przy okazji dzieci, a przyjdzie m@dka p0lka socjalna i powie, że tylko jej się medal należy. xDD

Plot twistem jest, że Karaś ma malutkie dziecko i partnerkę, która jest matką. xDD
Mam nadzieję, że ktoś podeśle to pier.olenie do Agnieszki, która wyśmieje takie gadanie. Biedna p0lka jest biedna, a wszyscy inni (także dzieciaci), to żyją w luksusie, spokoju i nie mają problemów.
Pobierz Kolarzino - @somskia: ludzie robią kariery, budują firmy, uprawiają sport wychowując ...
źródło: comment_1660651021jnWJAHbPLcCwlh8PW8PiJa.jpg
. A jak zacznie za bardzo #!$%@?ć, to zawsze można sprzedać i problem z głowy.


@DrDevil: Problem jest taki, że część ludzi musi mieć auto, choćby nawet nie chcieli. Będzie ich wkurzać, ale sprzedać nie mogą.

To tak jakby w tych wszystkich sprawach zrobić sobie dwie tabelki "ZA" i "PRZECIW". Przeważa "ZA" i decydujemy się na dziecko/auto/konkretną pracę/hobby/zwierzę, ale nawet jeśli jest dużo "ZA", to "PRZECIW" również występuję i ludzie mogą
@Akos: a mi się wydaje że ani raz w życiu nie zdarzyło ci się takie coś, że ktoś mówił, że ci dobrze bez dzieci, a jak powiedziałeś że nie chcesz to zmienił narrację o 180 stopni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Akos: ja mam wrażenie, że w firmach matki gadają o dzieciach głównie dlatego, że nie mają ani pół wspólnego tematu więcej akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Constantine Najlepsze jest, jak ktoś sobie zaklepie urlop i one np. oczekują, że ty odpuścisz swój urlop, bo one wtedy planowały, ale ty już zaklepałeś, ale przecież ty możesz iść na urlop kiedy indziej, bo nie masz dzieci, a one mogą
myślę, że głównym problemem jest tutaj forma, w jakiej roszice na omawianych przykładach to oznajmiają


@hellyea: nikt tak nie rozmawia. Ten obrazek na 95 4.532340e-314st

@powaznyczlowiek: na jakiej podstawie twiedziesz, że „nikt tak nie mówi”?