Wpis z mikrobloga

jadą lewym 70 albo 80 i "są w trakcie wyprzedzania" ciężarówki, która jedzie 92 km/h


@Rabe: Jednak zazwyczaj to wygląda tak że samochody jadą 100-120 a ciężarówki 80-90. No to ty byś jechał prawym w tej sytuacji zakładając że jedziesz sobie elegancko powiedzmy 120, następnie byś zachamował przed tirem do 90 i czekał jak na zbawienie aż będziesz mógł go wyprzedzić? Albo się wpierdzielisz na chama między wyprzedzające go samochody?
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: Zgadzam się, że #!$%@? jest wieczne zajmowanie lewych pasów. Ale też warto przyjrzeć się rzeczywistości, która zazwyczaj wygląda tak, że na prawym co chwile znajdują się 90km/h ciężarówki albo osobówki, które też dość niedynamicznie jeżdżą.

Oczywiście nie ma co 1:1 przerzucać ale to wydaje mi się buduje w kierowcach taki nawyk, że już lepiej śmigać lewymi, gdzie jakoś te większą prędkość można utrzymać relatywnie dłużej niż co chwile slalomem wyprzedzać
  • Odpowiedz
No to ty byś jechał prawym w tej sytuacji

@MinnieMouse0: No raczej, bo jadąc prawym mam doskonałą widoczność na to, co dzieje się przede mną. Na obu, czy nawet na trzech pasach. Jadąc w takim pociągu widzę wielkie nic.

--------------------

następnie byś zachamował przed tirem do 90 i czekał jak na zbawienie aż będziesz mógł go wyprzedzić?

Oczywiście, że tak. I nie na zbawienie, bo najczęściej: a) w najgroszym wypadku wpuści
  • Odpowiedz
ten ciężarowy na prawym pasie jedzie przecież wolniej od osobówek, więc dlaczego mają jechać prawym pasem? Przecież one chcą go wyprzedzić, ale nie mogą tego zrobić wszystkie naraz i muszą trzymać odstępy.


@dashcambandit: Ale nie wyprzedzają(chyba) więc ich miejsce jest na prawym pasie. Teraz weź interpretuj ich zamiary, bo nawet nie wiadomo czy można ich zgodne z przepisami wyprzedzić prawą stroną xD Osobiście w takich sytuacjach zawsze jadę prawym do końca
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: Nie ogarniam jak ktokolwiek może bronić permanentnej jazdy środkowym pasem. Wymówki w stylu:
-"bo na prawo są ciężarówki"
-"bo za 5 minut bede wyprzedzał to auto co się pokazało na horyzoncie na prawym pasie"
-"bo nie bede co chwila zmieniał pasa"

Ludzie...umiecie wy jeździć samochodami? Zasada jest prosta, jeśli prawy pas jest wolny to tam zjeżdżasz, jeśli nie jest wolny, to wyprzedzasz to co jest na prawym pasie i zjeżdzasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@onuceSzatana: no właśnie w sobotę na autostradzie w okolicach Włocławka zjechałem łaskawie gościowi jadącemu z prędkością ~ 15 km/h szybciej ode mnie i potem musiałem się bujać razem z tirami, bo żaden oczywiście już nie wpuści, żeby móc je wyprzedzić
  • Odpowiedz
proste Watsonie - jak prawym pasem dojedziesz do tej ciężarówki, to będziesz musiał zwolnić i czekać, żeby móc ją wyprzedzić. A przy kolejne znowu to samo. I tak w kółko. Dużo prościej jechać te 120-140 środkowym pasem...


@Nieszkodnik: Co Ty gadasz człowieku xD Nie musisz na nic czekać ani zwalniać, widzisz że w ciągu 20 sekund dojedziesz do ciężarówki to wrzucasz lewy kierunek i jak masz wolne to płynnie zmieniasz pas.
  • Odpowiedz
Ostatnio wymyśliłem sobie, ze jadę za takim na prawym pasie i rzucam długimi, jak nie zjeżdża (mimo, ze nikogo przed nim nie ma), to po prostu mijam go prawym z klaksonem.

Nawet raz z kumplem kierowca się klucilem na obwodnicy Wrocławia, aż mnie pozostali musieli uspokajać, bo jedyny jego argument żeby nie zjechać na prawy: „bo nie”
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: ale wykopki co jezdza srodkowym sie zesraly, a to ciezarowka, a to zjazd, a to gowno. Jak sa 2 pasy to wiekszosc umie jechac prawym, jak 3 to jada srodkowym jak lemingi.
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: jest co całkowicie wytłumaczalne i logiczne

Gdyby ludzie jeździli przepisowo, nie byłby potrzebny jechać trzymając się za wszelką cenę lewego pasa.

Niestety, jeśli zjedziesz przepisowo na prawy, po minucie zbliżysz się do kolejnego tira, chęć wbicia na lewy, skończy się długotrwałym czekaniem bo nagle pojawi się 603 samochodów jadących 150, 144, 160, czy 190 km/k , dodatkowo nie trzymających między sobą odstępów¯\_(ツ)_/¯

Remedium będzie wprowadzenie bramek z pomiarem prędkości między
  • Odpowiedz