Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabe:

Nie oczekuję niczego więcej jak tego, żebym nie musiał wyprzedzać kilometrowych kolumn prawym pasem


Ale w sumie to czemu nie? To jakaś ujma na honorze dla ciebie? Ja nawet wolę wyprzedzać prawym w takich sytuacjach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest obowiazek jazdy prawym pasem

@Euphor:

Nie, jest zalecenie by jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Nie bezwzględnie.
  • Odpowiedz
No i gdyby ci wszyscy geniusze jechali tak jak trzeba to byłby wolny.


@janek_kos: ale nie jadą, nie zauważyłeś? Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.

A po drugie włączasz kierunkowsaz i dynamicznie zmieniasz pas.


@janek_kos: łamiąc przy tym przepisy...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@i-kamieni-kupa: Po prostu, ludzie tak nie analizują zwykłej jazdy autem i jadą jak im wygodniej, często na tempomacie.
Na prawym często masz koleiny, zjazdy i wjazdy oraz TIRy które jadą 90km/h więc trzeba wyprzedzać.
Na środkowym ustawiasz na tempomacie 120 i tak jedziesz, interweniując bardzo rzadko.

W takim USA gdzie drogi, samochody są znacznie dłużej niż u nas od początku wszystkie pasy jadą równo a jak ty chcesz szybciej to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: Weź się naucz czytać albo coś kolego :D
Jak masz wolny lewy to MUSISZ zjechać bo tako rzecze PoRD. Możliwie blisko to gdy nie ma tam samochodu to zjeżdżasz. Nie wierzę że my trzeba takie rzeczy tłumaczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: Weź się naucz czytać albo coś kolego :D

Jak masz wolny lewy to MUSISZ zjechać bo tako rzecze PoRD. Możliwie blisko to gdy nie ma tam samochodu to zjeżdżasz. Nie wierzę że my trzeba takie rzeczy tłumaczyć

@janek_kos:

Nie, nie musisz jeśli masz konkretny powód do jechania lewym pasem. Tak jak pisałem - przepis nakazuje jechac możliwie blisko prawej krawędzi
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: @elf_pszeniczny: @Wiskoler_double: codziennie jeżdżę co najmniej 100km osobówka. I mam takie przemyślenie że czasem specjalnie nie zjeżdżam kawałek z lewego jak widzę ciąg ciężarówek a jadę ok 140 - czemu? Dlatego że jak ja bym zjechał i którą by mnie wpuścił później na lewy pas to z Bogiem sprawa, niestety w Polsce wygląda to tak : zjezdasz na prawy żeby przepuścić że dwa trzy samochody,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W przypadku z wątku widać w oddali ciężarówkę i już jest to powód by móc zająć lewy pas odpowiednio wcześniej.

@Krupier: OK, rozumiem co masz na myśli, ale jeśli w przypadku gdy jadąc 100km/h (a daje sobie rękę uciąć że w przypadku z wątku prędkość nie była większa), zaczynasz wyprzedzanie grubo ponad 300m przed ciężarówką ( i tym samym blokując inne samochody), no to mam złe wieści, ale nie za
  • Odpowiedz