Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@i-kamieni-kupa: co, zjadę na prawy, a za 300m muszę wyprzedzać ciężarówkę albo inne gówno jadące 90 i będę tak jechał 5 minut czekając aż na środkowym będzie dziura żeby móc wjechać xD
  • Odpowiedz
OK, rozumiem co masz na myśli, ale jeśli w przypadku gdy jadąc 100km/h (a daje sobie rękę uciąć że w przypadku z wątku prędkość nie była większa), zaczynasz wyprzedzanie grubo ponad 300m przed ciężarówką, no to mam złe wieści, ale nie za bardzo umiesz jeździć takimi drogami.


@janek_kos: ja umiem jeździć bardzo dobrze więc o mnie się nie martw. To kiedy zacznę wyprzedzanie zależy od sytuacji na drodze i natężenia ruchu. Jeśli będzie potrzeba bezpiecznie rozpocząć manewr 300 m wcześniej to zrobię to i nie będzie to błędem.

To co powiedziałeś to prawda, ale w tym przypadku kompletnie nie ma zastosowania. Bo idąc tym tokiem rozumowania to na horyzoncie za jakieś 2km widzę ciężarówkę to mogę już okupować lewy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ja umiem jeździć bardzo dobrze więc o mnie się nie martw.


@Krupier: No właśnie widzę jak bardzo dobrze skoro uważasz że w sytuacji z wpisu nie ma nic nagannego.

To na kierowcy ciąży obowiązek oceny sytuacji i podjęcia decyzji kiedy zmienić pas.


No to takich mamy super kierowców że potrafią jechać minutę na lewym pasie nikogo przy tym nie wyprzedzając i uważają że jest git
  • Odpowiedz
Przez taki układ lewe pasy jechały maksymalnie 120


@i-kamieni-kupa: dlaczego? A4 Katowice-Kraków ma tylko dwa pasy i, niestety, w niczym to nie przeszkadza #!$%@?ć 150km/h lewym, a 90km/h prawym
  • Odpowiedz
No właśnie widzę jak bardzo dobrze skoro uważasz że w sytuacji z wpisu nie ma nic nagannego.


@janek_kos: oceniam tylko po zdjęciu, nie daje to obiektywnego obrazu. Nie znam prędkości, nie ocenię dobrze odległości. Wstępnie mogę ocenić, że sytuacja nie jest nieprawidłowa, ale do pełnej oceny potrzebny by był film.

No to takich mamy super kierowców że potrafią jechać minutę na lewym pasie nikogo przy tym nie wyprzedzając i uważają
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: Zdjęcie zrobione jest pewnie z ciężarówki. Do następnej ciężarówki jest maks 200 metrów patrząc po słupkach pikietażowych. Ciężarówki autostradą jadą 80 km/h. Jeśli samochody środkowym pasem jadą 140 km/h to daje to całe 12 sekund zanim przejadą od jednej do następnej. Dodając do tego, że pas zmieniasz jakieś 3 sekundy za i kolejne 3 sekundy przed następną ciężarówka oznacza to, że samochody musiałby zjechać na całe 6 sekund między
  • Odpowiedz
Prawy pas to lawa xD wybudują siedem pasów to debile i tak będą jeździły skrajnie lewymi. I oczywiście brak odstępu. Przez taki układ lewe pasy jechały maksymalnie 120. Zdjęcie z wczoraj na nowej A1


@i-kamieni-kupa: ludzie unikają prawych bo tam Tiry jeżdżą 90km/h i by co chwila musieli majtać między pasami.
  • Odpowiedz
ale do pełnej oceny potrzebny by był film.


@Krupier: No tak, film + film z drona + opinia biegłego + najlepiej zdjęcia z satelity szpiegowskiego. Bo nie widać na pierwszy rzut oka co tu się #!$%@? (zwłaszcza dla kogoś kto od czasu do czasu jeździ krajówkami). Rozumiem że te ananasy z lewego pasa z tego wpisu nie robią nic nagannego i po prostu są w trakcie manewru wyprzedzania. Bo te w sytuacje to w zasadzie 1:1.

no mamy. I #!$%@?ą przy tym grubo ponad limit nierzadko zmuszając innych, będących już w trakcie wyprzedzania do zjechania na prawy pas pomimo, iż nie ma na nim
  • Odpowiedz
@dashcambandit: Kogo miałbym zmusić do hamowania jadąc szybciej niż osoba wyprzedzana? Jeśli chodzi ci o dystans no to zależy od sytuacji, ale nawet na zdjęciu jest go wystarczająco żeby zgodnie z przepisami zakończyć manewr
  • Odpowiedz
  • 0
Na prawym dynamika jazdy wygląda tak że raz na minutę dojeżdżasz do zderzaka tira/fiata punto jadącego 80-90 i się za nim wleczesz bo nie ma jak zmienić na środkowy. Jeśli ktoś ma trasę parę godzin to nie ma ochoty na slalom tylko chce sobie spokojnie jechać do przodu z nienajniższą prędkością
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@i-kamieni-kupa: w piątek jechałem w Bieszczady. Elegancko sobie jadę 140 autostrada lewym pasem wyprzedzam tira, siadł mi gość na tyle poświęcił długimi, gdy wyprzedziłem tira i uciekłem na prawy to ten mi coś łapami macha i chyba z 180 jechał bo szybko uciekł. Tablice UP mam jego numery na kamerce.
  • Odpowiedz
proste Watsonie - jak prawym pasem dojedziesz do tej ciężarówki, to będziesz musiał zwolnić i czekać, żeby móc ją wyprzedzić. A przy kolejne znowu to samo. I tak w kółko. Dużo prościej jechać te 120-140 środkowym pasem...


@Nieszkodnik: Co? Czemu miałbyś zwalniać, skoro będziesz mial środkowy mniej oblegany niż obecnie?
Czemu miałbyś zwalniać, skoro jedziesz dokładnie tyle samo (120-140) prawym, jak i środkowym, więc możesz bez problemu pasy zmieniać i nikt nie będzie hamował?
Nigdy przed wyprzedzaniem nie hamowałem, zawsze jak już to przyspieszałem
  • Odpowiedz
Po prostu polacy nie dorośli do dróg z większą ilością pasów niż 2 i nie potrafią na takich drogach jeździć samochodami. Nie ma tu żadnych tłumaczeń i usprawiedliwień. Można się rozejść.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_kos:

No tak, film + film z drona + opinia biegłego + najlepiej zdjęcia z satelity szpiegowskiego. Bo nie widać na pierwszy rzut oka co tu się #!$%@? (zwłaszcza dla kogoś kto od czasu do czasu jeździ krajówkami). Rozumiem że te ananasy z lewego pasa z tego wpisu nie robią nic nagannego i po prostu są w trakcie manewru wyprzedzania. Bo te w sytuacje to w zasadzie 1:1


To nie są sytuacje 1:1. Tak jak mówiłem, tej z tego wątku nie mogę obiektywnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
w piątek jechałem w Bieszczady. Elegancko sobie jadę 140 autostrada lewym pasem wyprzedzam tira, siadł mi gość na tyle poświęcił długimi, gdy wyprzedziłem tira i uciekłem na prawy to ten mi coś łapami macha i chyba z 180 jechał bo szybko uciekł. Tablice UP mam jego numery na kamerce.

@Lardor:

Sprawdź teraz kto ma tablice zaczynające się na U. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz