Wpis z mikrobloga

Co? Czemu miałbyś zwalniać, skoro będziesz mial środkowy mniej oblegany niż obecnie?


@symis: jeżeli tylko ja zmienię swój sposób jazdy? W jaki sposób zmieni to styl jazdy pozostałych? Za innych odpowiadać przecież nie mogę...

Czemu miałbyś zwalniać, skoro jedziesz dokładnie tyle samo (120-140) prawym, jak i środkowym, więc możesz bez problemu pasy zmieniać i nikt nie będzie hamował?


@symis: ech... Podjeżdżam do tej ciężarówki na prawym, wrzucam lewy kierunkowskaz, nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Prawy pas to lawa xD

@i-kamieni-kupa: proste Watsonie - jak prawym pasem dojedziesz do tej ciężarówki, to będziesz musiał zwolnić i czekać, żeby móc ją wyprzedzić. A przy kolejne znowu to samo. I tak w kółko. Dużo prościej jechać te 120-140 środkowym pasem...


@Nieszkodnik: Szczegolnie jak srodkowy pas jedzie 95-105 :) Na #!$%@? wam ludzie drogi wielopasmowe jak przerasta Was wyprzedzenie pojazdu raz na kilkaset metrow xD
  • Odpowiedz
o na nim jest sznur aut, jadących w takich odstępach, że moja zmiana pasa będzie wymuszeniem pierwszeństwa na nich. Więc muszę zwolnić


@Nieszkodnik: jeżeli jadą tym pasem 120-10 kmh/ to Ty wystarczy że będziesz miał tą większą prędkość i zawsze wjedziesz bez hamowania. Bo zawsze się trafi ktoś jadący tą najniższą prędkością.
Jeżdżę sporo takimi drogami i jak hamuję przed ciężarówką, to tylko na lewym pasie. A najwięcej problemów jest właśnie,
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: Gdyby było 7 to twoim zdaniem każdy ma jechać skrajnie prawym tamując ruch a pozostałe 6 ma być placem zabaw dla #!$%@? mrugających światełkami bo tak? Masz, zobacz sobie jak się jeździ i wykorzystuje pełną przepustowość drogi w cywilizacji:
Davvs - @i-kamieni-kupa: Gdyby było 7 to twoim zdaniem każdy ma jechać skrajnie prawy...
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: Tyle prawilnych komentarzy ale mimo wszystko kierowcy jadący prawym pasem to rzadkość. Ostatnio spędziłem dużo czasu na autostradach w różnych krajach w Europie i wszędzie jest ta sama zasada.
Nowe Audi, BMW, Skoda #!$%@?ą lewym non stop. Reszta samochodów trzyma się środkowego a kilkunastoletnie auta częściej odwiedzają prawy. Najgorsi sa Ci co jadą cały czas środkowym z prędkością 100-120
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: tak! jeżdżę tą drogą dość często i odkąd są 3 pasy to 80% kierowców jedzie środkowym :D Dodam, że w niedziele, kiedy tirów na prawym praktycznie nie ma, kierowcy osobówek nadal jadą środkowym. Droga nowa, gładka, brak kolein.
  • Odpowiedz
jeżeli jadą tym pasem 120-10 kmh/ to Ty wystarczy że będziesz miał tą większą prędkość i zawsze wjedziesz bez hamowania.


@symis: jeśli odstępy pomiędzy nimi to mniej niż 100 metrów, to wbijając się pomiędzy nich łamiesz przepisy...
  • Odpowiedz
@Krupier: wyjazd przez Polskę w długi weekend wakacyjny i już nie da się normalnie podróżować, bo niedzielni sobie wymyślili ze prawy pas jest dla tirów, środkowy dla tych "średnich" a lewy dla "szybkich". No nie, #!$%@?, prawy pas jest dla wszystkich, a każdy inny od niego tylko do wyprzedzania.

O ile mogę jeszcze zrozumieć że ktoś jedzie środkowym i sobie trochę "przeciągnie" manerw na następnego tira który jedzie dość blisko, albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@larvaexotech: nie dałbyś sobie rady w USA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzisz, z moich doświadczeń to lewy pas przeważnie okupują tzw. #!$%@?, którzy jadą grubo ponad limit i uzurpują sobie prawo do tego, że ktoś inny, kto akurat jest w trakcie wyprzedzania, a oni go dogonili będzie im natychmiast zjeżdżał.

Zamulaczy na lewym widuję rzadko, co najwyżej w mieście. Ale mi to w ogóle nie przeszkadza, ja
  • Odpowiedz
@Krupier: w USA faktycznie kwestia doboru pasów jest mocno zależna od humoru kierujących, ale tam też są mniejsze limity prędkości i mniejsze różnice między prędkościami. U nas pootrafi jakaś babcia jechać punto 90km/h a obok niej gościu #!$%@? 2 paki.

A co do #!$%@? - mnie tam generalnie nie boli że ktoś jedzie sobie szybciej, ale nie znoszę traktowania innych uczestników ruchu z góry, typu siadanie na tyłek, błyskanie itd. To
  • Odpowiedz
To nie są sytuacje 1:1. Tak jak mówiłem, tej z tego wątku nie mogę obiektywnie ocenić.


@Krupier: Jeśli dla Ciebie sytuacja z wpisu i np. 0:38 z podlinkowanego drugiego wpisu są nie są takie same i musiałbyś mieć film żeby to ocenić, to nie mamy chyba o czym gadac.

Dalej ludzie jeździjcie środokowymi pasami gdzie cały prawy pas jest wolny, i dalej narzekajcie że u nas w kraju się nie da
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_kos: dalej ludzie #!$%@? ponad limit lewymi pasami i dziwcie się, że wykonujący manewr wyprzedzania nie będzie wam specjalnie zjeżdżał tylko dlatego, że nie potraficie prawidłowo jeździć.
  • Odpowiedz
@Krupier: Ale wiesz że nikt sie nie #!$%@? jeśli jesteś w trakcie wyprzedzania? Natomiast jak już skończyłeś wyprzedzać albo do następnego auta masz srogo ponad 20sekund, to mógłbyś ustąpić a nie jechać na zasadzie "ja jade 140km/h i #!$%@?, jak ten z tyłu chce mnie wyprzedzać niech se prawym wyprzedza".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_kos: no właśnie problem w tym, że się #!$%@?. Mało to takich sytuacji co jakiś czas jest tu wrzucanych? Ostatniego VW, który doprowadził do wypadku nie pamiętasz?

I oczywiste jest, że jak się ma odpowiednią lukę to się kończy wyprzedzanie i zjeżdża na prawy, ale nie #!$%@? w 20 m jak niektórzy tu ostatnio sugerowali.

No i generalnie masz rację, skoro poganiacz twierdzi, że wyprzedzający ma odpowiednio dużo miejsca by zjechać
  • Odpowiedz
no właśnie problem w tym, że się #!$%@?. Mało to takich sytuacji co jakiś czas jest tu wrzucanych? Ostatniego VW, który doprowadził do wypadku nie pamiętasz?


@Krupier: No pamiętam i takie typy są #!$%@?, tylko że jednak raczej 90% ludzi zaczeka az skonczysz wyprzedzać. Nie ma co ekstrapolować pojedyńczych przypadków

No i generalnie masz rację, skoro poganiacz twierdzi, że wyprzedzający ma odpowiednio dużo miejsca by zjechać na prawy, ale jednak nie
  • Odpowiedz