Wpis z mikrobloga

Zamówiłem na Shopee rękawiczki rowerowe z kuponem -15 zł na pierwsze zamówienie. Przyszły jakieś chamskie podróbki. Piszę do supportu o zwrot z winy sprzedawcy i że sprzedaje podrobiony towar. Otrzymałem 6 zł zwrotu, ale walczę o zwrot kuponu -15. Regulamin mówi o przywróceniu kuponu w przypadku zwrotu. Otrzymuję odpowiedź:

Przykro mi, ale kupon nie może zostać zwrócony, obowiązuje on tylko na pierwsze zamówienie - z konta w międzyczasie zostały złożone inne zamówienia, więc kupon traci ważność.

Straciłem zatem 15 zł, Shopee nie zaproponowało innego kuponu, nie mogę wystawić oceny (bo zwracałem produkt), a ogłoszenie z podróbkami dalej wisi...
#shopee #zalesie
the_red - Zamówiłem na Shopee rękawiczki rowerowe z kuponem -15 zł na pierwsze zamówi...

źródło: comment_1660458240DuJ40YE9UEioGx6fxWLOyW.jpg

Pobierz
  • 84
@N-Avoie: tu nawet nie chodzi o to czy to oryginał czy nie. Chodzi o kupon, który imo, op powinien mieć zwrócony.
Różne promocje są, zdarzało mi się kupować i z rabatami 80% na zalando np.
@trescoronas: ale co to ma opa obchodzić, serwis bierze odpowiedzialność na siebie i skoro zwrócili mu środki to miał rację, nie? Jak na morele byś kupił podróbę albo używany sprzęt kupiony jako nowy to masz pretensje do moreli czy do chińczyka?
skoro transakcja jest anulowana to nie są żadne drugie zakupy co serwis też zauważył skoro tłumaczą się inaczej, nie?


@Dimi: otóż nie. Transakcja nie została anulowana. Został dokonany zwrot.
@trescoronas: niedawno ktoś tu pisał, że trafiły mu się podróby w media expert czy innym saturnie, chyba o słuchawki apple chodziło. Potem szarpał się z serwisem, sklepem, producentem itd. więc kto wie co czeka za rogiem ;>
@N-Avoie: może faktycznie jest różnica ale dla sklepu chyba nie skoro ich linią obrony jest to, że robił inne zakupy w oczekiwaniu na paczkę. Po prostu nie miał jak tego kuponu wykorzystać. Sklep powinien mu to jakoś wynagrodzić.
@Dimi to właśnie po złych doświadczeniach jakie prawie zawsze miałem. Mamy w kraju mnóstwo cwaniaczkow, którzy chcą cię oszukać na 5 zł. Życie jest za piekne i za krótkie, żeby tracić czas na taką hołotę. Dajemy się dymać na każdym kroku i to przez naszych rodaków. Polecam każdemu olać januszy biznesu, kupować bezpośrednio od producentów lub zagranicznych sieciowek. Dla własnego zdrowia i spokoju.
@trescoronas: no jest to zupełnie inna kultura biznesu. Napisałem kiedyś do steel series, że kupiłem używaną myszkę na allegro co jest takim polskim ebayem, służyła wiernie kilka lat ale się zaczęła psuć. Napisałem, że ją rozkręcałem, czyściłem itd. ale nie pomogło i czy mają jakiś pomysł co się mogło spieprzyć i czy mogą jakiś serwis polecić o ile naprawa jest możliwa.
Jakież było moje #!$%@? zdziwienie jak mi odpisali, żebym im
@the_red: takie rzeczy to tylko na aliexpress, jeśli chodzi o zakupy od chińczyków to shopee to taki drugi wish, sam syf chyba że wiesz dokładnie co kupujesz, na ali sprzedających podróby już wzięli za jaja dawno temu