Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć kto się zna na psychologii, psychiatrii, albo kobietach skąd bierze się zjawisko wrednych, złośliwych, starych bab szukających dziury w całym?

Czemu niektóre kobiety stają się na starość takie zgorzkniałe, wścibskie, konfliktowe, że z każdym by na noże szły? Mam problem z taką babą i to mnie wykańcza, a ona się cieszy.

Może zapytam samych kobiet. Co w was takiego jest, że się takie stajecie na starość? Zgorzkniałe, kłótliwe, wścibskie o konfliktowe. Nie wszystkie oczywiście, bo znam takie, które do końca życia były miłymi starszymi Paniami, ale większość jest nie do wytrzymania.

Wszystko je świecie oburza, bulwersuje, wszystkich krytykują, są złośliwe, świetojebliwe, agresywne i stawiają się w roli sędziego cudzej moralności.

To są jakieś geny w mózgu? Biologia? Coś z hormonami? Neuroprzekaźnikami?

Ktoś to wyjaśni?

#redpill #blackpill #psychologia #psychiatria #nauka #genetyka #kobiety #starebaby #rozowepaski
  • 45
@Ynfluencer: no to piszę że zgorzkniałość wywlekła ich najgorsze cechy, a nie je stworzyła. Niektórzy ludzie po prostu są podłymi #!$%@? i najlepiej to u nich widać gdy są dziećmi gdy jeszcze nie umieją tego ukrywać i na starość lub w ciężkich sytuacjach gdy już im się nie chce, albo nie mają siły tego ukrywać
@szzzzzz: do chlania? ponoć obecnie pijemy średnio więcej niż za komuny, ale to może dlatego że kobiety i nastolatkowie zaczęły więcej pić i dlatego ogólnie jest na plus. Nie wykluczam że dorośli mężczyźni średnio mniej piją niż za prl
@Lysandros: Ale dziwi mnie taki brak poczucia zahamowań. Człowiek powinien mieć jakiś instynkt samozachowawczy i mierzyć siły na zamiary, nawet z czystego instynktu przetrwania. Przecież jak jesteś takim starym koorwiszczem, które nadeptuje na odcisk wszystkim dookoła to grabisz sobie. Możesz potem ponieść konsekwencje i tłuc się po sądach latami, płacić grzywny, a ja mam wrażenie, że te stare zgorzkniałe Panie to niektóre nie mają żadnych hamulców i czują się w konflikcie
@Ynfluencer z tym się nie zgodzę, ludzie często właśnie są zadowoleni z życia ogólnie rzecz biorąc, pomimo wielu przeróżnych przeciwności.

To co przytaczasz to są zwyczajne dowody anekdotyczne. Jednym się polepszy na stare lata, jasne, może coś się w ich życiu zdarzy, może zaczną doceniać.
@Ynfluencer: też mnie to dziwi, może to przez kulturę bo kobiety nawet kwiatkiem i to im zostało a co dopiero babcie bić, ale może też po prostu układ nerwowy zawodzi i #!$%@?-zgorzkniała babcia po prostu musi się wyładować, ale już nie ogarnia że ktoś może jej coś zrobić. Pewnie miks obydwu. Przyzwyczajona że miała ulgowe traktowanie za młodu + konieczność wyżycia się
@Lysandros nawet jeśli pijemy więcej to przede wszystkim pijemy inaczej. Dużo więcej jest wysokofunkcjonujących alkoholików - i kobiet i mężczyzn. Zdecydowanie masz rację z tym że kobiety zaczęły pić więcej. Jeśli chodzi o średnia mężczyzn to zgaduje że jest bardzo podobnie w stosunku do tego jak było.
@Ynfluencer: Większość działań człowieka coś sygnalizuje. Gros zachowań sygnałowych jest z łatwością odczytywana przez otoczenie. Jest jednak grupa reakcji, których znaczenia otoczenie nie jest w stanie odczytać i z tego względu budzą one niepokój, określa się je jako zachowania problemowe. Za ich pomocą człowiek dąży do zaspokajania potrzeb (m.in.: samodzielności ? autonomii, zwrócenia na siebie uwagi, przewagi ? górowania nad innymi, uzyskania pomocy i wsparcia, rewanżu ? zemsty i in.). Zatem
Co w was takiego jest, że się takie stajecie na starość?


@Ynfluencer: Miał być chad, a wyszedł mirek normik na minimalnej, uwierz, że większość tych ładniejszych i bardziej poustawianych kobiet się tak nie zachowuje, tylko te z mentalem księżniczki, co palcem nie tknęły poważniejszej roboty i skakanie na butli im było w głowie mają potem takie zderzenie z rzeczywistością. A ona powoduje frustrację jak u przegrywa chroniczna samotność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ynfluencer: Nigdy nie dojrzały. Nawet moja ciotka ma mentalność piętnastolatki, gdy chodzi o tematy posiadania racji, czy przeproszenia. Nikt nie wymagał dojrzałości emocjonalnej, więc takie wredne zachowania wychodzą x3
Czemu niektóre kobiety stają się na starość takie zgorzkniałe, wścibskie, konfliktowe, że z każdym by na noże szły? Mam problem z taką babą i to mnie wykańcza, a ona się cieszy.


@Ynfluencer: nie na starość. Niektóre zaczynają po pierwszym dziecku, niektóre tak przed 40stką.

Zazwyczaj połączenie kilku z poniższych faktorów:
- niedoruchanie
- partner, z którym są nie pociąga ich fizycznie i czują, że marnują życie, ale tkwią w tym
-