Wpis z mikrobloga

@Przyjaciel_Rodziny: wg mnie produkcja amazona to będzie gniot. Nie chodzi o samo „ubarwienie” postaci ale czytałem artykuły, że twórcy jedynie opierają się na tolkienowskie świecie a sama fabuła będzie bardziej „wspolczesna” Na pewno zobaczę ale sukcesu nie wróżę.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: Mnóstwo fanów Tolkiena i tak zapłaci żeby to oglądać, choćby jeden sezon na próbę. A serial nie jest robiony tylko żeby zadowolić LGBT ale żeby zadowolić wszystkie progresywne płatki śniegu których są miliony. Zobacz na reddita, tam same zachwyty i posty o tym że trylogia Jacksona też się rozjeżdżała z Tolkienem
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny: jeżeli kolor skóry aktorów będzie największym "problemem" to obejrzę to z wielką chęcią ponieważ kompletnie nie będzie mi to przeszkadzało jak fabuła będzie dobra, a taka nie będzie i tu jest problem
  • Odpowiedz
@YankeeKiller: @Deska_o0: kolor skóry to najmniejszy problem. Problemem wielkim jest, że zmieniają cały lore oraz bohaterów. Z Galadrieli robią silną walczącą kobietę aka Cyri, z Elronda robią głupiego młokosa którego Galadriela musi ustawiać, elfy bratające się z orkami, hobbici cyganie na 1szym planie chociaż sam Tolkien podkreślał, że siedzieli w swoim Shire cicho aż do 3 ery. No i mnóstwo wymyślonych wydarzeń, które kłócą się z twórczością Tolkiena.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Przyjaciel_Rodziny: w oryginale jest "fairer than silver, ivory or pearls". Znaczenie "fair" jako "blady" w takim kontekście jest komiczne. Czy ktoś z was widział kiedyś poetycki opis kobiety w książce, gdzie najważniejsza jej pozytywną cechą była bladość? Niektóre synonimy za Oxford languages:
"

beautiful
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@inflacja_biedaku: trochę się oczytasz po angielsku to zaczniesz wyłapywać niuanse. Jak w ogniem i mieczem czy wiedźminie przeczytałeś o "gładkiej dziewoi" to też uważasz, że chodzi o brak nierówności na jej ciele?
  • Odpowiedz
@kanciak12: kolory skóry to akurat mógłbym olać, bo Tolkiena nie czytałem, oglądałem tylko filmy. Jednak mnie póki co odstrasza coś innego - miałkie i bardzo czyste kadry w zwiastunach. Miałem nadzieję na coś bajkowego, ale jednak umazanego w błocie i krwi jak to było u Petera Jacksona. Póki co, po zwiastunach wnioskuję, że będzie to po prostu kolejny serial fantasy zrobiony jak 10 innych, średnich seriali.
  • Odpowiedz
@jaguarbuz: no weź
-blady, jak kość słoniowa/perły
-dawniej brak opalenizny był wyznacznikiem piękna z wyższych sfer
-nawet kurde na głupim korektorze pod oczy masz fair ivory i chyba nie chodzi o czarny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz