Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Przyjaciel_Rodziny: wg mnie produkcja amazona to będzie gniot. Nie chodzi o samo „ubarwienie” postaci ale czytałem artykuły, że twórcy jedynie opierają się na tolkienowskie świecie a sama fabuła będzie bardziej „wspolczesna” Na pewno zobaczę ale sukcesu nie wróżę.

@kanciak12: to samo co Wiedźmin. Kolory skóry aktorów to największy z problemów tej produkcji. Tam poza imionami postaci oraz nazwami miejsc, w zasadzie niewiele pozostało z oryginalnej treści. Takie fun-fiction niskich lotów
Ciekawi mnie skąd na potrzeba wystarczającego reprezentowania na przykład czarnych kobiet, których w filmach mamy mnóstwo.

Nie było wcześniej filmów z aktorami innymi niż biali? Nie było wcześniej filmów bez białych aktorów?


@Gniewo_: Nie rozumiem. Oczywiście, że było, ale było ich bardzo mało i to w rolach, które zwykle są nieznaczące.

nawet kosztem fabuły i immersji? Zdaje się, że nawet wbrew intencjom autora, który ten świat wykreował.


@Gniewo_: Ten serial
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Przyjaciel_Rodziny: nie wiem po co ktoś miałby to gówno oglądać xd

@TheGreenBastard: mimo wszytko oglądalność będzie spora.
- fani Tolkiena, którzy obejrzą aby się #!$%@?ć i mieć ból dupy
- fani "bajek" fantasy, bo gatunek niby się zgadza
- casuale, bo jest o tym głośno oraz marka jest rozpoznawalna
- randomy, bo i tak płacą subskrypcję, a wyświetla się w trendujących/polecanych

Nie jestem fanem Tolkiena ale jestem ogółem fantastyki i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Przyjaciel_Rodziny: powiedzcie mi dlaczego Amazon woli stracić miliony fanów Tolkiena aby zadowolić mniejszość LPG której jest nie wiem 2% wg statystyk? Ktoś musi ostro dopłacać do tej ideologii aby pokryć straty jakie serial poniesie przez te ruchy.

@inflacja_biedaku: przecież to nie zadowala żadnych mniejszości tylko podgrupę aktywistów co się tasują do tego. Normalni ludzie LPG, czy kolorowi, też wolą dobre kino, a nie ideologiczną srakę.

Co do dopłacania zaś, to
@jaguarbuz Szacun za próby tłumaczenia że fairer nie znaczy bladszy, juz drugi raz widzę taki wątek i krew mnie zalewa. Wcześniejszy wpis był jeszcze lepszy, linkował do filmiku gdzie koleś zacytowal polskie tłumaczenie, które poprawnie oddawało oryginal, czyli zgodnie z tym co piszesz. Ale bylo niezgodne z tezą, więc przeszedł do wersji angielskiej i zaczął tlumaczyc dlaczego tolkien mial na mysli zwrot "bledsza niz srebro" xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImYourPastClaire:

@Przyjaciel_Rodziny: Od zawsze postacie w filmach wyglądają inaczej niż w książkach, ba nierzadko filmy kończą się inaczej niż książki, dodawane i odejmowanie są postacie, wątki aby przeniesienie na książki na język filmowy było bardziej zjadliwe dla widza. To nie jest kwestia "czasów Netflixa", po prostu adaptacja nie musi być 1:1 jak utwór który jest adaptowany.

Bardzo ładny gaslightning, choć niezbyt udany :)
Nie rozumiem. Oczywiście, że było, ale było ich bardzo mało i to w rolach, które zwykle są nieznaczące.


@johny-kalesonny:

Pierwsze z brzegu filmy o czarnoskórych głównych bohaterkach na przestrzeni ostatnich lat: Harriet, Hidden Figures, Belle, Respect, Little. Można wymienić jeszcze sporo.

Ten serial to i tak interpretacja. Nie jest tu nic kosztem fabuły lub immersji, bo to interpretacja, a nie ekranizacja książki. Zresztą, autor (a właściwie to jego syn, ogólnie Tolkien
kolor skóry to najmniejszy problem. Problemem wielkim jest, że zmieniają cały lore oraz bohaterów


@inflacja_biedaku: najmniejszy problem xD Wystarczył jeden screen z jednym aktorem, który nie miał koloru skóry takiego jak w książce i od razu wylewają się na cały serial hektolitry gnojowicy. Mimo, że nie było premiery ani jednego odcinka, nie wiadomo szczegółów dotyczących zupełnie NICZEGO oprócz paru screenów z postaciami xD