Wpis z mikrobloga

Ciekawostka z #krakow
#!$%@?ąc od cen w Krakowie, bo to jest jakby dla mnie jasne widząc menu przed wejściem do restauracji to dawno nie spotkałem się z takim cwaniactwem jak na rynku.
Posiłek za 300 zł, czas płacenia kelnerka przynosi jakąś śmieszną karteczkę z wykazem pozycji i odgórnie (choć nazwane sugerowanym) doliczonym serwisem 10% (przy 2 osobach...).

Moja wrodzona dusza badacza kazała mi poprosić o zwykły paragon. Paragon został nabity minutę po tym jak o niego poprosiłem (hello US) i już bez doliczonego serwisu. Oczywiście wcześniej pani kelnerka zabrała ten pierwotny świstek z 330 złotymi.
Oprócz nas byli sami obcokrajowcy, którzy na 99,9% nie zorientowali się w tej dziwnej manierze wystawiania kolorowych papierków zamiast paragonów.

Gdyby ktoś chciał przy okazji poczytać o żarciu w tym miejscu to zapraszam: https://luxatic.pl/restauracja-szara-krakow-recenzja

#paragongrozy #oszukujo #restauracja
mate_matyk1 - Ciekawostka z #krakow
#!$%@?ąc od cen w Krakowie, bo to jest jakby dla...

źródło: comment_1660129656juINZwHIxC2Q1igQBLHNKj.jpg

Pobierz
  • 122
Oczywiście wcześniej pani kelnerka zabrała ten pierwotny świstek z 330 złotymi.

Oprócz nas byli sami obcokrajowcy, którzy na 99,9% nie zorientowali się w tej dziwnej manierze wystawiania kolorowych papierków zamiast paragonów.


@mate_matyk1: a poproś o paragon w miejscach typu... Święta Lipka czy Licheń przy wejściu do toalety to dopiero ból dupy powoduje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@voith: najlepszy obiad jaki jadłem w Maroku był w jakiejś nieturystycznej miejscowości po drodze xD W TV leciał mecz, pełen lokal, szaszłyki 11/10, duża i tania porcja, super obsługa. Niestety nie zawsze się tak da.

W Paryżu jedliśmy super szamę, dobre wino, jakiś lokal gdzie chyba wszyscy się znali oprócz nas xD Tylko właściciel kilka słów mówił po angielsku, a młode francuskie kelnerki zero, też totalnie nieturystyczne miejsce xD
No widzisz a tarcze brali i ludzie i klaskali. Później pomimo tarcz było gadanie że muszą sobie odbić. Tak naprawdę to trzeba było ich się nie żałować tylko niech sobie radzą.
Rozwiązanie jest proste. Zagłosować nogami i przez rok nie jeść w takich miejscach
@SiDi: raz gwiazdka, raz talerz i 2 komplety sztućców i raz talerz i jeden komplet sztućców - mówiłem, że gwiazdki i jakieś #!$%@? ;)

Oto pełna lista wyróżnionych lokali:

1 gwiazdka, 2 komplety sztućców: Bottiglieria 1881

Bib Gourmand, 2 komplety sztućców: Fiorentina

Bib Gourmand, 1 komplet sztućców: Zazie

Talerz Michelin, 3 komplety sztućców: Copernicus

Talerz Michelin, 2 komplety sztućców: Pod Różą, Albertina, Amarylis, Szara, 3 Rybki

Talerz Michelin, 1 komplet sztućców