Wpis z mikrobloga

@Nightshift_: Weźcie pod uwagę że on zawsze kłamie. Za czasów poloni 1.0 miał minimum w okolicach 2000-3000 zł miesięcznie z reklam. Macie pełno filmów gdzie twórcy pokazują zarobki za wyświetlenia, nie widziałem nikogo kto ma poniżej 1700zł za milion. Przeważnie jest to 2000-4000, a w branżach gdzie są drogie reklamy jest to znacznie więcej.
@Miskagnoju: ktos tu ostatnio pisal ze z jutube maja spokojnie kasy na utrzymanie. I jeszcze dodal ze Machaj ma od 1000 - 1500 ale USD czyli ok 5-6 k zl. A Gapcio troche mniej ale ma mniejsze koszty. A social blade podaje widelki mozliwych zarobkow a nie konkretne kwoty. Jest jeszcze jeden live gdzie Machaj mowi ze ma OK 1000 zl a Gapcio polowe z tego.
@Nightshift_: zacznijmy od tego, że spora cześć polaków używa adbloka.
W Polsce reklamy nie są tak renomowane co na zachodzie, stawki są niższe i to ile youtuber zarobi zależy od reklam i tego czego one dotyczą. A to zależy w dużej mierze od tego, czego dotyczą filmy, na których pojawiają się reklamy. Youtuberzy o wiele więcej zarabiają na sponsorowaniu produktów, niż na wyświetleniach. A sporo widzów Raportu z Akcji omija reklamy,
@Nightshift_: ja zarabiając 1 tys dolarów miesięcznie nie skakałbym z zachwytu nad 130 dolców donejtow... To są biedaki. Prezes nawet srejle nie daje kasy, tylko opłaca pożywienie i czasem jakiś ciuch z Chin....z knajpą chce wyjść na zero... Czyli musi zarobić na utrzymanie...lub wyświetlenia podskoczyć by zarobić nieco więcej... Myślę że jest w czarnej dupie. Patronów mu nie przybyło, od kilku dni ta sama liczba..