Wpis z mikrobloga

@c28233ade3e037a17b0540d9c670b1ed: 2 najistotniejsze kwestie to nie do końca odpowiadające mi wyprofilowanie oparcia (mały problem) + zakres regulacji zagłówka (średni problem). Ale to są podobno mega indywidualne kwestie i komuś innemu może to w ogóle nie przeszkadzać, więc najlepiej byłoby to przetestować samemu, ale nie na zasadzie siadam w sklepie na 3 minuty tylko np. pracuję na nim przez tydzień.
@c28233ade3e037a17b0540d9c670b1ed: Mam 186 cm. Tak o to też, fajnie by było móc regulować tą wypukłość na odcinku lędźwiowym, tak jak w fotelach samochodowych. A do tego wyżej ona łączy się z górną częścią oparcia i na tym złączu jest twardy plastik, który np. lekko czuję przy wstawaniu czy siadaniu. Można by to wykonać zdecydowanie lepiej.

Ale innych zastrzeżeń nie mam. To solidnie wykonany fotel.
nie ma regulowanych podłokietników


@BShKF: w sumie dla mnie to nie porblem ponieważ i tak nie planuję ich montować
mam wystarczająco duże biurko aby wygodnie położyć ręce + podłokietniki mi przeszkadzają podczas gry na gitarze
@zaxang: ja długi czas siedziałem na Diablo Chair , tym z rogami. I ogólnie było w porządku, wygodnie i tak dalej. Ale potem krzesło oddałem żonie, wykosztowałem się i postawilem na Ergo Humana. Sporo kosztuje, ale bez porównania jeśli chodzi o wygode, a po roku uzytkowania nic nie piszczy, skrzypi, ściera się czy odpada.
@zaxang: zależy czy jesteś wysoki, jak masz 190cm albo więcej to musisz mieć raczej fotel regulowany (rugowana wysokość całego oparcia, a nie tylko odcinka lędźwiowego). Markus z Ikea to chłam. Mam bejot db 103 i jestem zadowolony. Generalnie dopiero w okolicy 2k są fotele, ktore mają sens pod względem jakości i ergonomii. Popatrz też na fotel wau 2 jak szukasz czegoś sensownego.
@zaxang: poza tym weź uwagę, że fotel to wydatek na lata, kupisz kijowy fotel to kiedyś zapłacisz fizjoterapeucie i jeszcze będziesz cierpiał. Na ergonomii miejsca pracy nie powinno się oszczędzać( ͡° ͜ʖ ͡°).