Wpis z mikrobloga

Jaka waszym zdaniem ekspozycja okien (kierunki świata) w salonie jest najbardziej korzystna, przy założeniu że okna znajdują się na dwóch ścianach. Ja najbardziej preferuję południe - zachód #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #wystrojwnetrz

Jaka ekspozycja okien w salonie jest najbardziej korzystna?

  • Wschód - Południe 39.4% (52)
  • Południe - Zachód 32.6% (43)
  • Zachód - Północ 13.6% (18)
  • Północ - Wschód 14.4% (19)

Oddanych głosów: 132

  • 12
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: "najbardziej korzystna" do czego? Jak chcesz mieć słonecznie rano to południe wschód, jak chcesz po południu trochę więcej słońce to południe zachód, a jak w ogóle nie lubisz słońca to jeszcze inaczej. Pytanie w stylu który kolor jest najlepszy.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: ja tam każdym polecam salon od południa, nawet jeśli ma to się odbyć kosztem gorąca lub niemożliwości oglądania tv bo słońce. naturalne światło jest najważniejsze, teraz mieszkam po dwóch stronach świata południe i północy wschód i jest najlepiej. nawet nie jest super gorąco, a mam mieszkanie na 8 piętrze.
  • Odpowiedz
  • 2
@Dusk_Forest77 jak lubisz się popołudniu mocno pocić, chodzić po domu w okularach przeciwsłonecznych i nie móc obejrzeć nic na telewizorze/komputerze to bierz zachód.

Naprawdę nie rozumiem tej ekspozycji w salonie, popołudniowe ostre słońce w domu to najbardziej #!$%@?ąca rzecz latem zaraz za komarami.
  • Odpowiedz
@milvanb: Jeśli masz okna tylko od południa, wbrew pozorom wcale nie jest cieplej niż od wschodu, czy zachodu, przynajmniej latem kiedy słońce jest wysoko nad horyzontem, jesienią, zimą gdy jest nisko może bardziej wpadać przez okna i nagrzewać pomieszczenie. Jeśli okna sa na jedną stronę to imo południe jest najlepszą opcją.
  • Odpowiedz
@mookie: W czasach bez klimy przyznałbym Ci może rację, ja tam jestem z tych co uważają że w Polsce jest za mało słońca i zawsze cieszy mnie jego widok, zawsze też mogę sobie roletą zjechać na dół gdy przeszkadza, jak sie mądrze rozplanuje przestrzeń i meble to praktycznie nie przeszkadza ono w ogóle.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: patrz na której ścianie możesz powiesić telewizor, żebyś nie miał tak, że jak będą mistrzostwa świata w piłce, to będziesz siedział jak kret z zasłoniętymi roletami, żeby widzieć jak Lewy zdobywa bramki.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: południe zachód to patelnia.
Kolega @Miszcz_Joda: dobrze gada. Sam mam taki układ w salonie otwartym na kuchnię. W letnie wieczory czuć ulgę a w dzień dużo słońca, od rana do popołudnia. Dużo zależy od tego co gdzie ma stać docelowo
  • Odpowiedz